УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Гоголь як пророк слова»Сьогодні, 26 березня, Предстоятель Української Православної Церкви взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції «Гоголь як пророк слова», присвяченій 200-літтю від дня народження  українського письменника Миколи Васильовича Гоголя, яка відбулася у актовому залі Київського Національного Університету  імені Т.Г. Шевченка.

Зазначимо, що даний захід відбувся з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира та був організований Місіонерським відділом при Священному синоді УПЦ, Всеукраїнським Православним педагогічним товариством та Київським Національним Університетом  імені Т.Г. Шевченка.

Перед початком роботи конференції Архіпастир оглянув експозицію виставки, присвячену вищезгадуваному ювілею, організаторами якої виступили Місіонерський відділ при Священному синоді УПЦ, Всеукраїнське Православне педагогічне товариство та Педагогічний музей Академії педагогічних наук України.

Для ознайомлення відвідувачам виставки було запропоновано велику кількість як сучасної, так і раритетної літератури, зокрема і прижиттєвої доби Миколи Васильовича Гоголя. Це твори, які належать перу автора, а також багато видань, що стосуються життя та творчості видатного письменника.

Зазначимо, що частину експозиції займають екземпляри Гоголевських творів із колекції Блаженнішого Митрополита Володимира, а також із колекції голови  Всеукраїнського Православного педагогічного товариства протоієрея Анатолія Затовського.

Окрім цього, виставка прикрашена фотографіями місць, пов’язаних із життям і діяльністю митця та цитатами науковців, досліджуючих і вивчающих творче надбання вітчизняного письменника.

Після цього розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція «Гоголь як пророк слова».

Спочатку голова Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ архієпископ Полтавський і Миргородський Филип оголосив склад президії, до якої окрім Блаженнішого Митрополита Володимира та Високопреосвященного Владики Филипа увійшли: ректор Київської Духовної академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, ректор КНУ імені Т.Г. Шевченка Леонід Губерський, академік Академії педагогічних наук України  Ольга Сухомлинська, академік Національної академії наук Україним Петро Толочко, директор Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України Іван Бех, голова Всеукраїнського Православного педагогічного товариства протоієрей Анатолій Затовський, голова місії «Церква і культура», заступник голови Київської міської державної адміністрації Віталій Журавський.

Також від Української Православної Церкви на заході були присутні: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, викладачі та студенти Київських Духовних шкіл.

Далі до зібрання звернувся Предстоятель Української Православної Церкви.

«Вітаю вас із ювілеєм видатного українського письменника Миколи Васильовича Гоголя. Двісті років – невеликий час  в порівнянні із вічністю, але з іншого боку це і великий відрізок часу. За цей час Гоголь для одних був безбожником, для інших - видатною людиною. Час є жорстоким, проте справедливим. Хто і що б не говорив, Гоголь був великим і обдарованним, він був простим і складним, зрозумілим і навпаки. Віддаючи належне цій людині, помолимось до Господа, щоб Він послав його душі вічний спокій, а усім нам – розум і воскресіння», - сказав Владика Митрополит.

Після цього присутні почтили пам’ять видатного українця, проспівавши йому «Вічну пам’ять».

Далі до присутніх із вітальним словом звернувся ректор Національного Університету Леонід Губерський, який відзначив тісний зв’язок Миколи Гоголя з університетом: «Микола Васильович Гоголь дуже шанував наш університет і дуже хотів працювати викладачем історії. Проте сталось інакше. І не дивлячись на це, ми дуже шануємо Гоголя, вивчаючи його творчу спадщину, яку осягнути не можливо».

Також перед зібранням виступив Петро Толочко, який зачитав вітальну адресу до учасників конференції від Президента Національної Академії наук України Бориса Патона та відзначив важливий життєвий вибір Миколи Гоголя: «Ми не маємо професора історії Гоголя, проте маємо великого майстра слова та генія української землі».

За цим цим з короткими вітаннями виступили й інші члени президії.

Після невеличкої перерви, була продовжена робота науково-практичної конференції, на якій були заслухані наступні доповіді:
архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа на тему «Яка користь у красномовстві..., якщо немає в душі Духа Святого?», професора Московського Державного Університету імені Михайла Ломоносова Володимира Воропаєва – «Слово Церкви у житті і творчості Гоголя», Іван Бех  - «Драма релігійно-духовного перетворення М.В. Гоголя», Ігуменя Серафима (Шевчик) – «Гоголь і сучасність», протоієрей Анатолій Затовський – «Гоголь - пророк православної культури», директор видавництва Московського Стрітенського монастиря ієромонах Симеон (Томачинський) – «Гоголь як історик України»,  викладач КДАіС протоієрей Олег Кожушний – «Літературний шлях М.В. Гоголя: від етнографічно-мистичної естетики до релігійної істини» та інші.


Максим Сидоренко
фото Максима Брусніки

ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com