УКР РУС ENG 
   

СВЯТА ЗЕМЛЯ. Завершився паломницький візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Святої Землі.З 2 по 9 квітня тривав паломницький візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Святої Землі. Архіпастиря супроводжували: архієпископи Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Вишгородський Павел, єпископи Володимир-Волинський і Ковельський Никодим та Переяслав-Хмельницький Олександр. 

3 квітня у приміщенні Єрусалимської Патріархії відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви з Патріархом Єрусалимським Феофілом III та іншими членами Священного Синоду Єрусалимської Православної Церкви.

Сторони обговорили актуальні питання, які хвилюють сьогодні православний світ, а також торкнулися теми корисного впливу Єрусалимської Патріархії на міжконфесійне життя сучасного суспільства.

Блаженніший Митрополит Володимир подякував Патріархові Феофілу за можливість відвідувати Святу Землю, яка надається численним паломникам із України.

У свою чергу, Єрусалимський Патріарх високо оцінив архіпастирську та суспільно-політичну діяльність, яку здійснює Предстоятель Української Православної Церкви у складний період так званої економічної кризи, а також його мудру архіпастирську діяльність щодо подолання існуючого в Україні церковного розколу та збереження церковної єдності.

Напередодні цієї зустрічі з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Єрусалимській Патріархії було передано дванадцять великих і стільки ж малих лампад на знак вдячності та поваги.

Патріарх Феофіл щиро подякував за подарунки Предстоятелеві Української Православної Церкви та колективу Київського ювелірного заводу на чолі з головою правління Валерієм Воловиком.

У ніч із 3 на 4 квітня Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в кувуклії  Гробу Господнього, в храмі  Христового Воскресіння. Предстоятелеві Української Православної Церкви співслужили його вікарні архієреї, що супроводжували його в цьому паломницькому візиті.

На цьому святому місці Блаженніший Владика молився за Богом бережену нашу Українську державу та її Боголюбивий народ, просив Всемилостивого Бога підтримати усіх нас у цей нелегкий період, а також пом’янув  співвітчизників, чиї імена позначені в записочках, що приходять на адресу офіційного сайту УПЦ.

7 квітня, в день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Володимир та архієреї з його супроводу відвідали місто Назарет, де проживала Діва Марія з Іосифом Обручником і де відбулося Її Благовіщення архангелом Гавриїлом.

Цього дня в храмі на місці Благовіщення Патріарх Святого  Граду Єрусалима і усієї Палестини Феофіл ІІІ звершив Божественну літургію. Йому співслужили: Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, члени Священного Синоду та єпископи Єрусалимської Православної Церкви,  а також архієреї, що супроводжували Митрополита Володимира під час паломницького візиту.

Перед богослужінням Блаженнішого Владику Володимира зустрів та привітав Митрополит Назаретський Кіріак.

Потім відбулася зустріч  із Блаженнішим Патріархом Феофілом, під час якої у дружній бесіді Архіпастирі обмінялися вітаннями з нагоди свята. Також Владика Митрополит подякував за можливість молитися разом із Предстоятелем Єрусалимської Православної Церкви у дорогому для кожного християнського серця місті, де, як співається у тропарі свята, розпочалось наше спасіння.

Особливістю святкування Благовіщення у Назареті є те, що для Назарета цей день є також і днем міста.

Під час перебуваня на Святій Землі Блаженніший Митрополит Володимир традиційно побував у місцях, котрі відвідує щоразу в кожному своєму паломницькому візиті.

Ним було відвідано Іордан, де було звершено чин Великого освячення води, після якого численні паломники з України, які також в цей час відвідували ріку Іордан, мали можливість зануритися в її священні води.

Окрім цього, паломники відвідали храм Дванадцяти апостолів у Капернаумі, святу гору Фавор, де вклонилися місцю Преображення Господнього, та інші місця Святої Землі.
 

ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com