УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив Вечірню з чином виносу плащаниці17 квітня, у Велику П’ятницю, Блаженніший Володимир Митрополит Київський і всієї України звершив Велику Вечірню з чином виносу плащаниці в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили єпископи: Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон, а також духовенство обителі у священному сані.

Під час богослужіння була перенесена Плащаниця, яка до цього знаходилась на престолі, із алтаря на середину храму для поклоніння вірян. Після цього був прочитаний канон, присвячений розпяттю і смерті Спасителя, за чим Архипастир, духовенство та віруючі молитовно вклонились і приклались до святої Плащаниці,  ніби до Тіла Самого Христа після розпяття.

Під час Вечірні Митрополит Володимир звернувся до молящихся зі словами настанови, в яких відмітив:

«Стоячи сьогодні біля гробу Владики та Безсмертного Царя, прикладаючись до Його святої плащаниці, проникнемось, брати та сестри, глубокою сердечною любов’ю до Нього як  Христа і Бога, і, вслухаючись у повчання Святого Письма, будемо всім любячим серцем страдати разом із Ним в ці страстні дни, щоб  воскреснути із Ним».

За богослужінням також молились народні депутати від Партії регіонів: Віктор Янукович,  Микола Азаров, Олександр Лавринович, Юрій Бойко та інші.

У Страстну П’ятницю православні віруючі згадуються страждання і Хрестна смерть Спасителя Іісуса Христа. Саме в цей день Страстної седмиці піст становиться особливо суворим.
 Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com