УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА-ІТАЛІЯ. Архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій відвідав православних співвітчизників в ІталіїЗ благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та по узгодженню з керуючим православними парафіями в Італії архієпископом Корсунським Іннокентієм, архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій 28 травня відвідав українську православну парафію святителя Амвросія Медіоланського в Мілані, де проживає та працює значна кількість вихідців з Тернопільської єпархії.

У день свята Вознесіння Господнього архієпископ Сергій звершив Божественну літургію у співслужінні настоятеля храму протоієрея Миколая Макара, а також кліриків Тернопільсько-Кременецької та Корсунської єпархій.

Звертаючись до вірних із архіпастирським словом після Літургії, владика Сергій, зокрема, сказав: «Сьогодні Господь по милості Своїй зібрав нас у храмі Божому на італійській християнській землі. І сходять на серце думки, що Господь скрізь на землі і на небі. І хто з Богом, той всюди буде відчувати Його допомогу і милість, які Господь дарує усім люблячим Його. І сьогодні, коли ми зібралися у цій святині, я відчуваю вашу міцність у вірі, радію вашою ревністю по Бозі і вітаю Вас зі святом Вознесіння Господнього».

Розповівши про свято Вознесіння, владика закликав парафіян берегти православну віру, мужньо та терпеливо переносити всі труднощі заробітчанського життя, довіритись волі Божій та обов’язково з часом повернутися до України.

Незважаючи на робочий день, храм був заповнений віруючими, деякі з яких, не маючи змоги покинути престарілих італійців, за якими вони доглядають, привели їх із собою, аби отримати можливість помолитися та почути пастирське слово владики Сергія.

На закінчення архієпископ Сергій подарував парафії ікону Божої Матері «Почаївську», вишиту копію Стопи Божої Матері, а також для приходської бібліотеки комплект духовної літератури українською мовою видавництва Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Після завершення богослужіння та спілкування з прихожанами архієпископ Сергій з супроводжуючими відвідав парафію преподобних Сергія Радонежського та Серафима Саровського, де настоятелем є етнічний італієць – архімандрит Димитрій (Фантіні). Слід сказати, що саме цей священик першим почав опікуватися українськими заробітчанами, які більше 10 років тому вперше з’явилися в Мілані.

Цього ж дня владика Сергій прочитав акафіст перед мощами святителя Амвросія Медіоланського в однойменній базиліці, а також вклонився мощам святого мученика Віктора, мучениці Наталії та мученика Аквіліна.

Після завершення перебування в Мілані, 29 травня архієпископ Сергій з супроводжуючими відбув до Іспанії, де відвідає православні парафії Барселони та Мадриду, прихожанами яких також є значна кількість вихідців із Тернопільської єпархії.

У поїздці архієпископа Сергія супроводжує співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич.
 
ФОТОЛІІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com