УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив освячення храму на честь преподобного Агапіта Печерського на Троєщині13 червня Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення храму на честь преподобного Агапіта Печерського у Троєщінському мікрорайоні Києва (проспект Маяковського).

Його Блаженству співслужили секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, секретар Київської Митрополії протоієрей Віталій Косовський, а також духовенство Північного-східного благочинного округу.

По завершені богослужіння Блаженніший Владика звернувся до вірян зі словами настанови.

«Нехай цей храм буде джерелом Божої благодаті, нехай він врачує серця тих, хто буде переступати його поріг. Нехай за молитвами преподобного Агапіта Печерського Господь посилає нам Свою благодать, яка все перемагає і ставить кожного на високий рівень людської гідності. Бажаю, щоб Господь чув наші сльози і наші молитви та був би для нас надійним оплотом у справі спасіння», - сказав Первосвятитель.

На згадку про спільну молитву Архіпастир подарував громаді храму образ святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського, чиї нетлінні мощі нещодавно перебували в Україні.

Після цього він нагородив благодійників і меценатів будівництва церковними орденами. Відзначимо, що заступник столичного градоначальника Дениса Басса, чиїми коштами було виготовлено іконостас храму, Митрополит Володимир відзначив орденом рівноапостольного князя Володимира ІІ-супеня. Також Архіпастир нагородив: голову Деснянської районної ради Юрія Захаричева (орден рівноапостольного князя Володимира ІІ-ступеня), голову парафіяльної ради храму Марію Григорак (орден преподобного  Нестора Літописця ІІ-ступеня), голову Київської міської федерації хокею Михайла Царенка (орден преподобного Іллі Муромця ІІ-ступеня).

ДО РЕЧІ. Дерев’яний  храм на честь преподобного Агапіта Печерського належить громаді  ікони Божої Матері «Всецариця», яку невипадково було обрано покровителькою цього місця. Справа у тому, що значна частина жителівТроєщини – це переселенці із Чорнобильскої зони, що мешкають тут з часів аварії на електростанції. Саме тому ці люди протягом багатьох років плекали надію, що на території Деснянського району буде храм на честь ікони Божої Матері «Всецариця», яка буде допомагати їм в важких недугах.

На прохання місцевих жителів у 2001 році була створена церковна громада. 2004 року  були оформлені всі необхідні документи, після чого була виділена земельна ділянка під будівництво церкви. У 2008 році було розпочато будівництво тимчасового дерев’яного храму. У майбутньому планується зведення великого кам’яного храму на честь ікони Божої Матері «Всецариця».
 
Максим Сидоренко
фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИС

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com