УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди прославлення святого Іоанна Путивльського27 червня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав місто Путивль (Сумська область), де у Спасо-Преображенському храмі очолив Божественну літургію.

Його Блаженству  співслужили архієпископи: Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Конотопський і Глухівський Лука, єпископи: Макарівський Іларій та секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство єпархії.

За богослужінням відбувся чин причислення до лику святих благовірного князя Іоанна Путивльського, мученика і чудотворця.

Після того, як єпископ Макарівський Іларій зачитав рішення Священного Синоду УПЦ від 25 березня цього року (журнал № 06) про  внесення мученика Іоанна Путивльського у святці нашої Церкви, а архієпископ Конотопський і Глухівський Лука ознайомив духовенство та вірних із житієм святого, на середину храму було винесено іконописне зображення благовірного князя, яким Первосвятитель благословив усіх присутніх.

Наприкінці відправи Митрополит Володимир подякував віруючим за спільні молитви, що в цей день були піднесені до Господа, та привітав зі святом прославлення у лику мучеників святого Іоанна Путивльського.

«Нехай Бог почує наші прохання і пошле кожному життя вічне. Нехай за молитвами Іоанна Путивльського Господь  дарує усім нам мир та спокій», - сказав Архіпастир.

На згадку про сьогоднішню подію, керуючий Конотопською єпархією архієпископ Лука подарував Владиці Митрополиту образ прославленого святого.

Після богослуження Предстоятель відвідав Путивльський Свято-Різдва Богородиці  Молчанський  жіночий монастир, де на нього чекала настоятелька обителі ігуменя Феодосія (Запольська) з черницями та прихожанами. Тут Владика Митрополит молитовно вклонився монастирській святині - чудотворній "Молчанській" (Путивльській) іконі Пресвятої Богородиці та благословив усіх присутніх.

Нажаль, інформації про Іоанна Путивльського   майже не збереглося. Віломо, що благовірний Іоанн Путивльський бул онуком святого Михаїла Чернігівського., У т.н. «Любечському синодику» (XIII-XIV століття), маємо згадування імені «князя Іоанна Путивльського, страстотерпця та чудотворця, вбитого татарами за християн». Він прийняв мученицьку кончину і прославився посмертними чудотворіннями.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

ФОТОЛІТОПИС


Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com