УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Під головуванням керівника Синодального військового відділу УПЦ відбулося засідання Духовної ради при Міністерстві оборони України (ОНОВЛЕНО)24 вересня відбулося засідання Духовної ради при Міністерстві оборони України під головуванням керівника Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України архієпископом Львівським і Галицьким Августином.

Головне питання, що обговорювалося під час зустрічі, — це проблеми душпастирської опіки у миротворчих контингентах Збройних сил України.

Привітав учасників засідання заступник Державного департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони полковник Петро Костюк.

На сьогоднішній день миротворчий контингент від України складає 485 чоловік: 184 військовослужбовця перебувають у Косово, 301 — в Ліберії.

Учасники зустрічі висловили занепокоєння тим, що в Ліберії до сих пір немає священика при такій великій кількості українських військовослужбовців у цій країні. Вони домовилися офіційно звернутися до Міністра оборони з пропозиціями щодо вирішення цього питання.

Представники різних ланок Збройних сил України розповіли присутнім, як в їхніх військових підрозділах налагоджено співпрацю командування з Українською Православною Церквою.

Виступили також священнослужителі, які декілька років тому супроводжували миротворчі контингенті в Косово та Ірак. Вони поділилися своїми рекомендаціями стосовно того, яке положення має займати у військовому підрозділі пастир. Однією з нагальних проблем у співпраці між миротворцями і священнослужителями є той факт, що поки що чітко не прописані та не узгоджені з командуванням повноваження полкового священика. Через це виникає багато незручностей. Також важливо, щоб священику дозволяли виїжджати за межі табору, адже це дає йому можливість спілкуватися з іншими солдатами та тими, хто в силу своїх службових обов’язків не може відвідати храм (мова йде про караульних і чатових у конвої). Питанням, що потребує термінового вирішення є оплата праці священика, що на тривалий час вирушає в зону бойових дій, а також медичне та соціальне забезпечення після повернення.

Було прийняте рішення спільними зусиллями духовенства і військових розробити положення про перебування та діяльність священика в складі миротворчого контингенту.

Насамкінець учасники зустрічі вирішили також організаційні питання діяльності Духовної ради при Міністерстві оборони.
 
ФОТОЛІТОПИСКомментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com