УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Тисячі людей, які прийшли вклонитися частці Хреста Господнього та десниці святого пророка Іоанна Предтечі, молилися разом зі своїм Предстоятелем на площі перед Ближніми печерами ЛавриСьогодні, 14 липня, у день пам'яті святих безсрібників Косьми і Даміана, що у Римі постраждали, Блаженніший Митрополит Володимир звершив святкову Божественну Літургію на площі перед Ближніми печерами Києво-Печерської Лаври. Співслужили Предстоятелю Української Православної Церкви керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, намісник Глинської пустині єпископ Васильківський Лука та насельники обителі у священному сані. Молилися за богослужінням і представники делегації Єрусалимської Православної Церкви, які привезли до столиці частку Животворящого Древа, на чолі з митрополитом Вострійським Тимофієм. Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до віруючих із вітальним словом.

«Благодать Божа, якою сповнені святині, що сьогодні перебувають святій обителі, зібрала в цій огорожі тисячі віруючих, - говорить Архіпастир. - Важко піж спекотним сонцем стояти в черзі, багато часу треба витратити, щоб вклонитися частці Хреста Господнього та десниці пророка Іоанна Предтечі, але великою буде нагорода від Спасителя за це терпіння. Сьогодні тут зібралися люди різні за віком, за соціальним статусом і, навіть, національністю. Їх об'єднує одна мета - через молитву біля святині наблизитися до Бога. Тож нехай Той, без Кого ми не можемо нічого, допоможе кожному».

Багато з тих, хто прийшов до монастиря, щоб вклонитися святиням, причастилися за богослужінням. Опісля всі вони почали підходити до Блаженнішого Митрополита Володимира, щоб узяти благословення.

Ці люди розповідали про чудесні явища, що вже сталися біля святинь, зокрема, говорили про зцілення 4-місячної дівчинки, яку мама принесла в середу, 12 липня, до Києво-Печерської Лаври, щоб прикласти її до ікони з часткою Животворящого Древа та раки з десницею святого пророка і Предтечі Іоанна.

Ті, хто вже приклався до десниці, б`ють поклони біля виходу з храму. Серед інших і жінка з немовлям. Тут одна з бабць упустила скляну банку з картоплею. Малятко обернулося і заплакало.

- Ще! Впустіть щось ще! - раптом закричала мама дівчинки, розгублено озираючись на всі боки. Народ знітився і мовчки дивився на дивну прихожанку.

- Ну поплескайте тоді! Давайте! Тільки станьте подалі! - кричала жінка.

- Ніхто не плескав. Тоді жінка почала трясти маля, раз у раз повторюючи:

- Дашенька, чуєш?! Так? Ти чуєш маму?

- Дівчинка у відповідь заплакала ще сильніше і не зводила очей з чоловіка, який голосно звав свого сина. Потім жінка несподівано заспокоїлася і замовкла. Притисла до грудей Дашеньку і, тихо посміхаючись, застигла біля храму. Потім впала на коліна. Люди знизали плечима і пішли у своїх справах.

- Пробачте, а що трапилося? - поцікавилися ми у жінки, яка представилася Наталією з Київської області.

- Як що? Але ж Дашка нічого не чула, не реагувала на звуки. Вона від народження глуха. Лікарі сказали - назавжди. А тут таке! Але я знала, я молилася! Тільки Христос знає, як я молилася! А чоловік не вірив, не хотів у Лавру пускати. Господи, а якби я його послухала?!

Провели десницю святого пророка Іоанна Предтечі з Києва сьогодні, о 15-й годині.


(15 июль 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com