УКР РУС ENG 
   

24.10.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир і Леонід Черновецький ознайомилися з процесом викладання християнської етики в початкових класах на прикладі загальноосвітньої школи № 129У вівторок, 24 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав спеціалізовану середню школу № 129 по вулиці Гагаріна, 17 "а". Супроводжували Блаженнішого Митрополита Володимира голова Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Анатолій Затовський і керівник інформаційно-просвітительського центру Києво-Печерської Лаври ігумен Лонгін (Чернуха), він же - один з авторів підручника з християнської етики «Дорогою добра». Були тут і представники столичної влади: мер Києва Леонід Черновецький зі своїм заступником Віталієм Журавським - рецензентом експериментального підручника з християнської етики, а також начальник Головного управління науки й освіти в місті Києві Лілія Гриневич.

Високих гостей на шкільному подвір'ї зустрічали учні й викладачі на чолі з директором навчального закладу Іриною Гуць. Першокласники вручили Блаженнішому Митрополитові Володимиру й Леоніду Черновецькому нагрудний знак-емблему школи № 129 із зображенням соняшника. А старшокласники, особливо ті, для кого нинішній навчальний рік - останній, попросили вчителів і в них викладати курс християнської етики. До речі, багато з них беруть активну участь у соціальних заходах, організованих спільними зусиллями православної та світської молоді, приміром, у конкурсі «Бригада анти-СНІду».

Ірина Валеріївна Гуць ознайомила гостей з історією школи. Цікаво, що з моменту заснування навчального закладу предмети тут читаються українською мовою. До того ж, за даними Головного управління науки й освіти столиці, школа є зразковою. Тому Предстоятель Української Православної Церкви відвідав саме її, щоб ознайомитися з процесом викладання християнської етики в початкових класах.

Як з'ясувалося пізніше, у школі чимало талантів. У виконанні дитячого хору пролунало «Многоліття» українською мовою. Творчий колектив, до складу якого входять учні з першого по десятий класи, протягом 14 років перемагає на численних міських творчих конкурсах і фестивалях.

Діти заспівали веселу пісеньку про пори року. Видно, що вони були раді зустрічі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром і нагоді поспілкуватися з ним. Символічно, що саме мер міста представив їм Предстоятеля Української Православної Церкви. «Ви знаєте, хто перед вами? Це Митрополит Володимир. Він дуже хороша людина і добре, що вам пощастило зустрітися з ним», - сказав Леонід Черновецький.

Діти відповіли, що знають. Виявляється, вчителі й батьки розповідали їм про Блаженнішого Владику та його архіпастирське служіння в нашій країні.

Потім гості у супроводі педагогів увійшли в аудиторію 1-го "В" класу, де й мав відбутися урок. На кожній парті лежав підручник «Дорогою добра», а також робочий зошит, а в ньому тема заняття: «Чому добро перемагає зло?». Учні 1-го класу подарували Предстоятелю Української Православної Церкви картину «Великодні паски», яку намалювала учениця Ланочка. Блаженніший Митрополит Володимир пообіцяв, що віддасть цю роботу журі Всеукраїнського православного фестивалю дитячого малюнка й флористики, який відбудеться у Києві з 26 по 28 жовтня. Леоніда Черновецького теж не залишили без подарунка - Лана подарувала йому полотно, на якому зобразила свою маму у вигляді метелика.

Предстоятель звернувся до дітей з вітанням, а на знак благословення на успішне навчання подарував 1-В класу Тихвинську ікону Божої Матері.

«Дорогі діти, ми дуже раді бачити вас за цими партами, - сказав Блаженніший Митрополит Володимир. - Учіться добре, тому що саме ви - майбутнє нашої держави й Церкви. Будьте щасливими, гарними й радуйтеся тому, що живете й бачите красу навколишнього світу. Християни вірять, що всю цю красу, як і нас самих, створив Господь Бог, Який не залишає дитину протягом усього життя. Ми віримо, що з кожним днем ви будете все більше дізнаватися про Бога, а також про добро й любов, які повинні поєднувати людей. Будьте гідними довіри ваших батьків і вчителів».

Величезний інтерес у присутніх викликали розповіді вчителів про вплив предмета «Християнська етика» на дітей - вони змінюються на очах. Навіть найбільш неспокійні переосмислюють свою поведінку і прагнуть стати кращими.

«Цей курс введений у навчальну програму ста шести київських шкіл, - зазначила Галина Гуць. - В основу курсу лягла фундаментальна теоретична база. Під час літніх канікул учителі, які викладають його сьогодні, регулярно відвідували семінарські заняття в педагогічному інституті імені Бориса Грінченка. Більшість лекцій для цих учителів читали священнослужителі.

Завдяки цьому сьогодні етика викладається в загальноосвітніх школах з точки зору відображення християнства в творах класиків української літератури. На дитячому рівні - це казки, вірші й оповідання».

За словами директора, ніхто з батьків не був проти введення цього предмета - його вивчають усі 28 дітей класу. «Ми показали батькам підручник з християнської етики «Дорогою добра», - говорить Галина Валеріївна. - Вони погодилися, що ця книга здатна пробудити в дитячому серці лише світле й добре. Особливо батькам сподобався перший урок, який і став вирішальним у прийнятті ними відповідального рішення: вивчати або не вивчати».

Потім на шкільному подвір'ї відбулася прес-конференція Предстоятеля Української Православної Церкви й столичного мера. Леонід Черновецький під час бесіди з журналістами зазначив: «Сьогодні ми презентували розвиток викладання християнської етики в одній зі шкіл столиці Блаженнішому Митрополитові Володимиру. Всі ми знаємо, що Україна - православна країна. На уроках, подібних сьогоднішньому, вчителі, не зачіпаючи інтересів інших релігій, розповідають дітям про добро й зло - і це тільки початок. Будуть народжуватися нові ідеї, і Православна Церква повинна брати участь у їхній реалізації».

За словами Леоніда Михайловича, у жодній школі предмет не введений насильно. «Ми консультувалися з Церквою, яка підтримала нашу позицію. Адже відомо, що православ'я й українська культура - речі нероздільні. Християнська етика - це предмет, який повинні ввести і в інших містах України. Предмет «Християнська етика в українській культурі» ведуть люди без сану, але Церква проводитиме семінари й поглиблюватиме їхні знання, якими володіє тільки вона».

Леонід Михайлович повідомив, що найближчим часом у столичній мерії відбудеться виставка дитячих малюнків - гроші від продажу цих робіт на аукціоні підуть на надання матеріальної допомоги соціально незахищеним киянам.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com