УКР РУС ENG 
   

15.11.2006. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив хрест для храму на честь священомученика Володимира (Богоявленського)У середу, 15 листопада, Блаженніший Митрополит Володимир здійснив чин освячення накупольного хреста для храму в ім'я священомученика Володимира (Богоявленського). Святиня знаходиться на базі майбутнього науково-клінічного медичного центру - у місті Ірпінь Київської області.

У січні 2005 року товариство «Київський науково-клінічний медичний центр» за участю українського та німецького інвесторів приступив до реалізації проекту будівництва в Україні першого сучасного хірургічного медичного комплексу зі спеціалізованою науковою та клінічною базою. Планується, що він буде оснащений новітньою діагностичною та лікувальною апаратурою, стане сучасною науково-педагогічною базою з підготовки висококваліфікованих медичних кадрів для охорони здоров'я України та отримає статус «Університетської клініки». Для будівництва клініки в м. Ірпінь відведена ділянка площею 10 га.

Проект передбачає також і благодійну мету. За рахунок інвесторів у Центрі буде проводитися безкоштовне лікування дітей з пухлинами мозку та іншою патологією у кількості 10-12% від загальної кількості ліжок.

З метою забезпечення задоволення релігійних потреб хворих і лікарів медичного центру керівни цтво майбутнього лікувального закладу звернулося до Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира з проханням благословити будівництво Центру, а при ньому - православного храму. На сьогодні будівельники вже закінчили зводити стіни храму.

Після закінчення Богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви подякував присутнім за труди по зведенню цього храму. Він також говорив про хрест Христовий та його значення для кожної людини.

«Хрест Христовий - це не тільки древо хресне, - сказав зокрема Блаженніший Митрополит Володимир. - Це і хрест духовний, которий несуть люди. Хрести людські - це хвороби, труднощі, біди і випробування. Якщо християнин продовжує грішити, то він збільшує тягар Хреста Христового. Перемагаючи і переборюючи гріх, людина полегшує Хрест Христовий, вона стає тоді співучасником великої місії спокути, співучасником Христового хрестоносіння.

Саме тому розпростерте на хресті Тіло Спасителя сприймається як переможний символ торжества безмеженої Божої благодаті, як розкрита книга Слова, яку можна споглядати, осягаючи вічну сутність буття».

На добру згадку про подію Архіпастир подарував кожному іконку святителя Миколая.

Докладніше про подію читайте на Інтернет-порталі "Православіє в Україні".    
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com