УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Тисячі віруючих зустріли сьогодні в столиці десницю святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна



Сьогодні, 12 липня, літак зі святинею приземлився в столичному аеропорту «Жуляни», а о 15.40 на неї біля Святих воріт Лаври чекали українські архієреї, представники деяких Помісних Православних Церков, священнослужителі, насельники монастирів, віруючі на чолі з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

За годину до прибуття святині паломники почали співати тропар і кондак Предтечі Господньому. Про те, що рака з чесною десницею Хрестителя Господнього вже біля монастирської брами, на весь Київ сповістив Великий лаврський дзвін. Архієпископи Вишгородський Павел і Переяслав-Хмельницький Митрофан внесли святиню у Святі ворота; за ними хресним ходом до Успенського собору пройшли інші єпископи, священнослужителі й віруючі.

На площі перед головною лаврською церквою Блаженніший Митрополит Володимир звершив подячний молебень. Під час богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх із повчальним словом.

«Сьогодні до цієї святої обителі прибула десниця (права рука) великого подвижника, проповідника покаяння і пророка Іоанна Предтечі, - сказав він. - Згідно з переданням, це саме та рука, якою він хрестив Господа нашого Ісуса Христа в річці Йордан - нею він сьогодні благословляє кожного з нас.

Предтеча Іоанн з усією ревністю проповідував покаяння, запальним своїм словом навертав уми та серця заблудлих іудеїв, викривав гріхи й пороки як простих людей, так і сильних світу цього. Тих же, хто покаявся, хрестив у водах Йордану. Бажаю, щоб кожна людина, якій пощастить приложитися до цієї святині, відійде від раки з серцем, сповненим духом віри та надії на краще майбутнє».

Предстоятель Української Православної Церкви прочитав за богослужінням молитву, в якій просив у пророка Божого благоустрою для нашої країни та миру в душі для кожного громадянина.

Привезли ковчег із десницею пророка й Предтечі Іоанна з Цетинського монастиря в Чорногорії за сприяння Фонду святого апостола Андрія Первозванного.

Після закінчення богослужіння ковчег із чесною десницею занесли до Успенського собору - протягом декількох годин віруючі прикладалися до святині. Ввечері насельники Лаври перенесли її до Свято-Хрестовоздвиженського храму обителі, де вона перебуватиме до 14 липня. О 10.00 її проведуть з Києва.

Доступ до святині буде відкрито цілодобово - весь цей час біля раки звершуватимуться молебні та читатимуться акафісти Хрестителю Господньому.

Олександр Андрущенко

Фото автора

 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная Церковь



Обратная связь: presschurch@gmail.com