|
Сьогодні, 12 липня, літак зі святинею приземлився в столичному аеропорту «Жуляни», а о 15.40 на неї біля Святих воріт Лаври чекали українські архієреї, представники деяких Помісних Православних Церков, священнослужителі, насельники монастирів, віруючі на чолі з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром.
За годину до прибуття святині паломники почали співати тропар і кондак Предтечі Господньому. Про те, що рака з чесною десницею Хрестителя Господнього вже біля монастирської брами, на весь Київ сповістив Великий лаврський дзвін. Архієпископи Вишгородський Павел і Переяслав-Хмельницький Митрофан внесли святиню у Святі ворота; за ними хресним ходом до Успенського собору пройшли інші єпископи, священнослужителі й віруючі.
На площі перед головною лаврською церквою Блаженніший Митрополит Володимир звершив подячний молебень. Під час богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх із повчальним словом.
|
«Сьогодні до цієї святої обителі прибула десниця (права рука) великого подвижника, проповідника покаяння і пророка Іоанна Предтечі, - сказав він. - Згідно з переданням, це саме та рука, якою він хрестив Господа нашого Ісуса Христа в річці Йордан - нею він сьогодні благословляє кожного з нас.
Предтеча Іоанн з усією ревністю проповідував покаяння, запальним своїм словом навертав уми та серця заблудлих іудеїв, викривав гріхи й пороки як простих людей, так і сильних світу цього. Тих же, хто покаявся, хрестив у водах Йордану. Бажаю, щоб кожна людина, якій пощастить приложитися до цієї святині, відійде від раки з серцем, сповненим духом віри та надії на краще майбутнє».
Предстоятель Української Православної Церкви прочитав за богослужінням молитву, в якій просив у пророка Божого благоустрою для нашої країни та миру в душі для кожного громадянина.
Привезли ковчег із десницею пророка й Предтечі Іоанна з Цетинського монастиря в Чорногорії за сприяння Фонду святого апостола Андрія Первозванного.
Після закінчення богослужіння ковчег із чесною десницею занесли до Успенського собору - протягом декількох годин віруючі прикладалися до святині. Ввечері насельники Лаври перенесли її до Свято-Хрестовоздвиженського храму обителі, де вона перебуватиме до 14 липня. О 10.00 її проведуть з Києва.
Доступ до святині буде відкрито цілодобово - весь цей час біля раки звершуватимуться молебні та читатимуться акафісти Хрестителю Господньому.
Олександр Андрущенко
Фото автора