УКР РУС ENG 
   

18.10.2006. КИЇВ. 2006-й рік — рік 955-річчя Свято-Успенської Києво-Печерської ЛавриКиєво-Печерська Лавра завжди посідала провідне місце в історії нашого народу, формуванні його культури, відносинах з іншими державами, миротворчій місії. В її стінах несли свій духовний подвиг ченці, трудами і молитвами яких примирювалися ворожнечі серед князів Давньої Русі, народ прагнув до втілення у життя євангельських заповідей. У Лаврі зароджувалося вітчизняне храмобудівництво, іконопис, церковний спів, друкарство і лікарська справа. Лавра дала мудрих архіпастирів та мужніх місіонерів, які проповідували Слово Боже серед язичників. Завдяки її духовному авторитету Київ отримав назву другого Єрусалима і став третім Уділом Божої Матері.

Усе це надало Києво-Печерській Лаврі ваги дорогоцінного діаманту в духовній спадщині православного християнства та світової культури.

Новою історичною віхою у житті нашого народу стало відродження древньої обителі після десятиліть її безбожного спаплюження. Нині Лавра - сучасний спільножительний монастир - її буття підпорядковане здавна встановленим законам і правилам.

Однією з основних турбот братії Києво-Печерської Лаври є збереження й відродження її унікального архітектурного ансамблю, принаймні тієї частини, яка перебуває у користуванні монастиря.

З метою представлення Києво-Печерської Лаври широкій світовій спільноті як духовно-культурної спадщини нашого народу, згідно з попередньою домовленістю, Українська Православна Церква 2-3 грудня 2006 року організовує проведення Днів Києво-Печерської Лаври в головному офісі ЮНЕСКО в Парижі.

Маємо надію, що проведення Днів Лаври в ЮНЕСКО надасть більшої можливості для подальшого збереження цієї святині та передачі її духовного і культурного досвіду наступним поколінням.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com