|
У суботу, 25 листопада, в Трапезному храмі в ім'я преподобних Антонія і Феодосія, що в Києво-Печерській Лаврі, відбулося наречення завідувача канцелярією Київської Митрополії УПЦ архімандрита Антонія (Паканича) в єпископа Бориспільського. Після закінчення Всенічного бдіння, яке звершив Блаженніший Митрополит Володимир, архімандрит Антоній прочитав традиційне
|
А з архієреїв того дня молилися в Трапезному храмі митрополит Чернівецький і Бокувинський Онуфрій, архієпископи: Переяслав-Хмельницький Митрофан, Тернопільський і Кременецький Сергій, Львівський і Галицький Августин, Херсонський і Таврійський Іоанн, Вишгородський Павел, Полтавський і Кременчуцький Филип, єпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Чернігівський і Ніжинський Амвросій, Білоцерківський і Богуславський Серафим, Васильківський Лука та Святогірський Арсеній.
Архімандрит Антоній розповів присутнім про свій життєвий шлях, про своє духовне зростання у вірі, про роки навчання у духовних школах, дещо сказав і про свою викладацьку роботу.
|
«Як благословення Боже сприймаю я роки свого перебування в Троїце-Сергієвій Лаврі, де я отримав духовну освіту, а потім протягом семи років ніс послух викладача, помічника ректора духовної академії та завідуючого церковно-археологічним кабінетом, - сказав він. - Біля раки з мощами преподобного отця нашого Сергія був звершений мій чернечий постриг на честь засновника Руського чернецтва преподобного Антонія Печерського. Зараз я розумію, що вже тоді це було благословенням і пророцтвом молитвеника за Руську землю про те, що моє життя буде пов'язане з Великою Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою, житіями подвижників якої я зачитувався в дитинстві.
Схиляю голову перед братією цієї святої обителі, яка прийняла мене з любов'ю, надавала та надає підтримку і допомогу».
Народився владика 25 серпня 1967 року в закарпатському селі Чумалево. Період духовного зростання майбутнього архієрея пройшов під впливом насельниць Свято-Вознесенської Чумалевської обителі. До служби в армії був іподияконом Мукачевського кафедрального собору на честь Почаївської ікони Божої Матері. Сім років провчився в Московських духовних школах. Академію закінчив з науковим ступенем кандидата богослов'я за дисертацію «Послання святого апостола Павла до Римлян у руській бібліїстиці». Працював в Московській духовній академії до 2003 року, а тоді з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вступив до числа братії Києво-Печерської Лаври. Деякий час ніс послух керівника інформаційно-просвітницького відділу. Нині обіймає посаду завідувача канцелярії Київської Митрополії УПЦ.
|
А в неділю, 26 листопада, у день пам'яті святителя Іоанна Златоуста, Блаженніший Митрополит Володимир висвятив архімандрита Антонія в єпископа Бориспільського. У своєму
|
Після цього владика Антоній прийняв з рук Блаженнішого Митрополита Володимира жезл - символ єпископської влади та преподав присутнім своє перше архієрейське благословення.
Цього дня до Трапезного храму прийшло чимало киян, які з різноманітними проханнями та проблемами зверталися до канцелярії Київської Митрополії. Нікому не відмовляв владика Антоній, всіх вислухував і давав корисні поради. Було в храмі чимало столичних священиків, які теж стикалися с новопоставленим єпископом.
Коментуючи своє обрання, владика сказав, що завжди молитиметься за тих людей, які супроводжували його протягом життя та допомогали духовно зростати.
«Ніколи не забуду образів архімандрита Дормідонда, який окрестив мене в дитячі роки та приснопам'ятного архієпископа Сави (Бабінця), зустріч із яким остаточно визначила мій намір стати священиком», - зазначив єпископ Бориспільський Антоній.
Олександр Андрущенко