УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит ВолодимирЗвернення Блаженнішого Митрополита Володимира до архієреїв, священнослужителів і вірних чад Української Православної Церкви з новорічними привітаннями

Усякий раз, коли підводиться хронологічна риса певного періоду життя, з особливою гостротою відчувається невмолимий і невпинний плин часу. Сьогодні ми це відчуваємо особливо.

У ці хвилини кожен із нас, усвідомлюючи над собою дію Божественного Промислу, згадує «дні минулі» та прожиті роки, потребує Божої милості, дякує Богові і надіється на Нього.

Вустами святого пророка Ісайі і Самого Господа Іісуса в Назареті кожен Новий рік нашого земного буття називається Господнім і благоприємним. Навряд чи знайдеться така людина, яка б не хотіла, щоб саме таким він був. Проте залежить це, звичайно в першу чергу від Бога, але Бог не спасає людину без доброї на те волі самої людини, а отже і благоприємність року наступаючого залежить і від людини, від її щирості прохання на це.

Прохаючи у Бога благословення на наступаючий новий рік, про що ми повинні розмірковувати, у чому утверджуватись?

Ми маємо думати про Бога, про час і про себе. У рамках цього трикутника проходить наше життя з його суттю і призначенням.

Бог не підвладний нікому і нічому. Він Творець і Владика світу видимого і невидимого. Він повеліває світом. Він – Альфа і Омега, початок і кінець. У Нього немає минулого і майбутнього часу, є тільки час теперішній. Необхідно глибоко усвідомлювати, що час і роки тримає у своїй руці Він, Господь і Вседержитель, Який мудро і чоловіколюбно усе влаштовує.

Необхідно вірити в силу Божу і в Його Божественну допомогу, тому що всякий дар посилається з Неба, сходить від Отця світів. Божественним даром є час нашого життя. Цей дар, як дорогоцінний сосуд, ми повинні повернути Богові наповненим світлих поривів і благих звершень.

Людина – творіння Боже. Вона – образ і подоба Божа, вона – спадкоємець вічності. Але час перебування її на землі обмежений. Якщо взяти до уваги роки нашого життя, то з упевненістю можна сказати, що ми тільки гості на землі. Наше земне життя подібне зірці. Поки зірка на небосхилі, вона світить, падаючи з небосхилу вона спалахує і, іноді, ще не долетівши до землі, згорає.

Час дається Богом для духовного зростання і становлення. Земне життя – це початок вічності. Тому ми повинні дорожити кожною її годиною. Усі можливості святого, благочестивого життя, усі труди во спасіння тут, на землі, дадуть щедрі плоди у житті вічному.

З настанням кожного нового року ми підходимо все ближче і ближче до свого земного кінця – ближче до вічності. І хоча це безсумнівно, однак ми, люди, цього наче не помічаємо. Ми до такої міри стали земними, духом нашим настільки заволоділа плоть, що ми і дивлячись не бачимо, і маючи вуха не чуємо. Навіть коли смерть для нас стає уже явно близькою, ми і тоді намірені вважати її для себе чимось неможливим. Починаючи новий рік, слід подумати: а чи не останній він у нашому житті?

Прислухаючись до Божественних повелінь, ученню святої Церкви і поклику совісті, будемо молитись Богові кожного часу, надіятись на Нього кожного миті і повсякчас благословляти Його. За словами апостола Павла, «поки маємо час, усім робімо добро».

Возлюблені у Христі брати і сестри, сердечно вітаю всіх Вас з Новим 2009 роком благосні і милості Божої. Бажаю всім насамперед міцного здоровя, маючи яке можна перебороти будь які негаразди. Нехай вщухнуть протистояння та нерозуміння, нехай прийде мир та благополуччя як в наше суспільство, так і в кожну родину зокрема.

Прикликаю на всіх Вас Боже благословення.
Мир і благодать Господа Іісуса Христа нехай буде зі всіма Вами.

 
† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com