УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит ВолодимирВітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира організаторам, учасникам і гостям VIII Київського Міжнародного фестивалю документальних фільмів «КІНОЛІТОПИС»

Дорогі брати і сестри, організатори, учасники
та гості VIII Київського Міжнародного фестивалю документальних фільмів «КІНОЛІТОПИС»!

На древніх київських горах продовжується справа родоначальника літописання Київської Русі преподобного Нестора Літописця. Колись святий подвижник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври в тиші чернечої келії під світлом лучини власноруч писав історію свого народу і своєї Церкви. Сьогодні замість пера – комп’ютер, фотоапарат і кінокамера; замість папіру та бересту – інтернет, плівка і екран; а замість світла каганця – потужні софіти та електричні лампи. Але незмінною є мета як Літописа так і Кінолітописа – розповідати про людей і суспільство, фіксувати миттєвості життя задля навчання майбутніх поколінь, бачити серед простого – велике, серед швидкоплинного – вічне, допомагати людям замислюватися над сенсом життя.

Сьогоднішні літописці використовують мову сучасних технологій, але відповідальність перед Богом та власним народом залишається незмінною. І завжди актуальними мають бути слова Євангелія від Матфея: «Бо чим серце наповнене, те говорять уста. Добра людина з доброго скарбу добре виносить, а лукава людина зі скарбу лихого виносить лихе. Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! Бо від слів своїх будеш виправданий, і від слів своїх будеш засуджений» (Мф. 12, 34-37). Бажаю, щоб ваші серця були наповнені миром, любов’ю і добротою.

Прикликаю на ваші труди Боже благословення та молитовне заступництво святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, вчителів слов’янських, преподобного Нестора Літописця і всіх святих!
 
† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com