УКР РУС ENG 
   

СЬОМИЙ ДЕНЬ ВІЗИТУ. Святіший Патріарх Кирил звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському храмі Херсонеса (Севастополь)2 серпня, в день пам'яті святого пророка Божого Іллі, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив Божественну літургію в стародавньому Херсонесі Таврійському біля стін собору святого рівноапостольного князя Володимира. Святішому Владиці співслужили Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Владимир і більше ста архіпастирів з України, Росії, Білорусі, Молдови і інших країн, сонм кліриків.

За спільною молитвою зібралися тисячі мешканців міста та паломників.

На богослужінні були присутні голова Верховної Ради України В.М.Литвин, голова Верховної ради Автономної республіки Крим А.П.Гриценко, голова Ради міністрів Автономної республіки Крим В.Т.Плакида, постійний Представник Президента України в Автономній республіці Крим Л.М.Жунько, колишній Президент України Л.Д.Кучма, голова Московської міської думи В.М.Платонов, голова Севастопольської міськради В.В.Саратов, голова Севастопольської міської державної адміністрації С.В.Куніцин, консул Росії в Автономній республіці Крим І.А.Астахов, заступник командувача Чорноморським флотом Росії контр-адмірал А.Г.Пушкарьов, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Н.І.Карапачова та інші.

У проповіді Святіший Патріарх Кирил провів паралель між діяннями пророка Ілії, чия пам’ять нині святкується, та святим рівноапостольним князем Володимиром, на місці хрещення якого сьогодні звершується святкове богослужіння. «Вони боролися із язичництвом, з розділенням людей, - зазначив Першоієрарх. – Актуально це й зараз, у часи, коли хибні цінності та ідеології затьмарили людей».

Його Святість закликав усіх молитися, «щоб Господь дав народові силу зберегти духовну єдність, віру Православну, духовні цінності».

Після Божественної Літургії до Предстоятеля Руської Православної Церкви звернувся митрополит Сімферопольський та Кримський Лазар, зазначивши, що Патріарх Кирил – перший із сонму Патріархів відвідав із візитом землі Криму. «Ваше слово є зрозумілим і корисним душам сучасної людини», - сказав Владика. Також митрополит відзначив, що з радістю усвідомлює себе соработником Патріарха, та побажав міцності душевних та тілесних сил для продовження богоугодної місії.

Привітав Святішого Патріарха та подякував за візит і голова Севастопольської міської адміністрації С.В. Куніцин.

Предстоятель Руської Православної Церкви звернувся до духовенства та мирян зі словами радості, адже Богослужіння зібрало священнослужителів України, Росії, Беларусі, Молдови саме тут, на місці хрещальної купелі святого князя Володимира.

"Ця соборна літургія символізує духовну єдність Руської Православної Церкви", - сказав Патріарх.

Особливу подяку висловив Його Святість Блаженнішому Митрополиту Володимиру за намагання зберегти єдність Церкви.

Першоієрарх також привітав представників російського та українського Чорноморських флотів, що захищають історичні простори Святої Русі.

"Наша віра - єдина духовна скріпа, що з’єднує людей поза політичними кордонами та національностями", - підкреслив Предстоятель Руської Православної Церкви.

У дарунок собору Святіший Патріарх передав ікону Божої Матері «Знамення». На пам’ять про спільне богослужіння та за працю по зведенню та відновленню храмів єпархії митрополитові Лазарю була дарована панагія.

Усім вірянам Патріарх благословив іконки святого рівноапостольного князя Володимира на згадку про витоки віри, про актуальність ідеалів Православ’я.

Після Літургії Патріарх освятив закладний камінь Духовно-просвітницького центру Севастополя.

Patriarh.in.ua
 
ФОТОЛІТОПИС
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com