УКР РУС ENG 
   

Резолюція I Всеукраїнського православного Олександро-Невського молодіжно-патріотичного з’їзду5-6 грудня 2007 року з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, в м. Києві було проведено I Всеукраїнський православний Олександро-Невський молодіжно-патріотичний з'їзд.

Прагнення до об'єднання зусиль на ниві православного молодіжно-патріотичного руху, пошуку ефективних шляхів залучення до патріотичної діяльності молодих громадян нашої Вітчизни, обміну досвіду у цій справі, привели нас, учасників молодіжно-патріотичного з'їзду, до колиски Православної віри на Русі - в місто Київ. Ми, делегати, приїхали з різних куточків України, бо всіх нас єднає одна спільна ідея духовного відродження нашого народу і розбудови гідного майбутнього.

Історично нам судилося жити в дуже динамічний час, котрий ставить перед людством все нові і нові виклики. Ця обставина спричинила занепад в нашому народі історичної пам'яті та його унікальних багатовікових традицій. Разом із тим, відсутність спільної консолідуючої ідеї роз'єднує державу, призводить до загострення в суспільстві напруженості та конфліктів. Тому, усвідомлюючи свою відповідальність за майбутнє, ми маємо голосно висловлювати свою духовну й патріотичну позицію, та реалізовувати її у повсякденному житті.

Беручи за основу відоме твердження про те, що народ без історії, не є народом, молоді козаки і скаути України приділяють велику увагу ретельному, неупередженому дослідженню своєї історії. Пам'ятаючи про П'яту Заповідь Божу, ми намагаємося шанувати не лише батька й матір, а й всіх наших славетних предків, та не допускати зникнення їх імен з історії і брати з них добрий приклад. Героїзм, котрий проявляв наш народ у часи іноземної військової та релігійної експансії, надихають нас, молодих, не сидіти склавши руки, а зайняти тверду життєву позицію, засвідчувати її та свою віру суспільству і самим бути її дієвим прикладом.

Саме з історії України ми навчаємося незаперечній істині про те, що у всі часи лише Православна віра була і є невичерпним духовним джерелом, душею українського народу. Відповідаючи на заклик Христа: «Тож нехай засяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі справи і прославили Отця вашого Небесного» (Мф. 5; 16) - учасники козацьких і скаутських рухів повинні не лише називатися православними, але й у всіх свої справах і навіть зовнішньому вигляді свідчити про це. Вивчення основ Православної віри, дієва допомога у відродженні храмів і монастирів, свідома участь у богослужінні, шанобливе ставлення до духовенства мають бути невід'ємними рисами козака та скаута.

Сучасна людина має усвідомлювати виключно вагоме значення духовності і моралі. Нас непокоїть шалений натиск пропаганди аморальності й насилля, спрямований перш за все на молодь.  Всім зрозуміло, що уражена гріхом розпусти, пияцтва чи наркоманії молода людина не лише стає духовно неповноцінною, але й просто фізично не зможе увійти до майбутнього, створює загрозу як для свого життя, так і для життя оточуючих. Саме тому пропаганда здорового способу життя має стати важливим завданням козаків і скаутів. І наш з'їзд має засвідчити це перед суспільством, державою та її владою.

З урахуванням вищевикладеного та будучи абсолютно переконаними, що сучасна молодь володіє величезним соціальним, творчим і інтелектуальним потенціалом, готова вирішувати і вже зараз вирішує багато питань в житті Батьківщини, ми, учасники молодіжно-патріотичного з'їзду, закликаємо:

1. Вважати козацький і скаутський молодіжно-патріотичні рухи дієвим напрямком залучення сучасної молоді до вирішення важливих церковних і загальнодержавних питань. У зв'язку з цим звертаємося до преосвященних архієреїв, духовенства й парафіяльних активів про сприяння і допомогу в організації осередків православних молодіжно-патріотичних рухів у кожній єпархії Української Православної Церкви.

2. Пропагувати ідеї козацьких і скаутських рухів серед різних верств молоді, прагнути до максимальної відкритості і щирості у своїй діяльності, будувати її на засадах альтруїзму та любові до ближнього.

3. Бути прикладом справжнього християнина, у всіх своїх вчинках керуватися Божими Заповідями і нормами християнської моралі, наполегливо вивчати основи православної віри, з любов'ю відноситися до храмів Божих, богослужіння і молитви.

4. Захищати інтереси Української Православної Церкви, мирними законними методами перешкоджати проявам зневаги до неї, бути готовим дати правильне роз'яснення щодо сучасної релігійної ситуації в Україні.

5. Сприяти всебічному і неупередженому вивченню й пропагуванню історії нашого народу. З цією метою видавати тематичну літературу, налагоджувати співпрацю з церковними та світськими періодичними виданнями, залучати молодь до пошукової і дослідницької діяльності, засновувати різноманітні патріотичні фестивалі, конкурси та олімпіади з заохоченням до вивчення визначних сторінок історії України.

6. Розвивати контакти та співпрацю з молодіжно-патріотичними рухами і світськими навчальними і виховними закладами, дитячими будинками, центрами дитячої творчості тощо.

7. Розробити спільну з Українським православним педагогічним товариством програму інтеграції ідеології козацького та скаутського рухів до навчально-виховних програм недільних шкіл, курсів релігійної етики.

8. Вдосконалювати використання такої форми молодіжного виховання як табори, куди залучати учнів та студентів світських навчальних закладів. Зробити ці заходи традиційними. Для цього на початку календарного року встановити контакти з організаторами і власниками літніх таборів відпочинку.

9. Сприяти організації молодіжних паломницьких груп із відвідуванням визначних духовних та історичних перлин православного світу та залученню до них світської молоді.

10. Виходити з пропозиціями до органів державної влади щодо реалізації конкретних заходів із зміцнення моральності, милосердя, відновлення і збереження історичної та культурної спадщини України, патріотичного виховання.

11. Допомагати у реставрації, відновленні та будівництві православних храмів та монастирів, виходити з такими пропозиціями до керівників єпархій, благочинних, намісників, ігумень і настоятелів храмів. Організовувати цілеспрямовані акції з допомоги у цій святій справі. Проводити навчання з основ реставрації та будівництва.

12. Сприяти пошуковим роботам з метою віднайдення старовинних храмів, або місць їх розміщення, вшанування їх та встановлення на них пам'ятних знаків.

13. Вважати одним з основних напрямків діяльності козацького та скаутського рухів  пошук старовинних поховань ченців, священників, воїнів, вшанування їхніх могил, а при необхідності - сприяти їх перепохованню та увічненню пам'яті про них.

14. Активно пропагувати здоровий спосіб життя, самим бути його прикладом, започатковувати акції, спрямовані на викорінення серед молоді шкідливих звичок та розпусти.

15. Берегти свою рідну землю, її надра, водойми та повітря, ініціювати заходи з очистки природи від сміття, залучати до цього світські навчальні заклади, державні установи. Пропагувати ідею бережливого ставлення до природи у ЗМІ.

16. Активніше розширювати контакти із представниками православної молоді та молодіжно-патріотичних організацій з інших країн, що історично розвиваються в умовах східно-християнської традиційної спадщини.

17. Постійно звіряти напрямки молодіжно-патріотичної діяльності із відповідними пунктами «Основ соціальної концепції УПЦ», брати благословення Священноначалія Української Православної Церкви на важливі заходи і події, звертатись до його порад і настанов.

Особливо наголошуємо, що в умовах глобалізації, руйнування усталених ідеологічних спрямувань та дезорієнтації багатьох молодих людей, лише виховання на засадах Православної віри та традицій нашого народу, любові до своєї рідної землі та її історії може мати позитивні наслідки для перспективного розвитку українського суспільства.

Учасники конференції щиро дякують Священноначалію Української Православної Церкви, народному депутату України Андрію Леонідовичу Деркачу та Всеукраїнському благодійному фонду «Наше майбутнє» за допомогу в проведенні з'їзду.


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com