УКР РУС ENG 
   

Першоієрарх Руської Зарубіжної ЦерквиВранці, 16 березня, в Свято-Троїцькому монастирі в Джорданвілі (штат Нью-Йорк, США) упокоївся митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Лавр, Глава Архієрейського Синоду Руської Зарубіжної Церкви (РПЦЗ).

Митрополит Лавр (в миру Василь Михайлович Шкурла) народився 1 січня 1928 року в етнічних українських (русинських) землях в Ладомирові (сучасна Словаччина). З 1939 року мешкав в обителі преподобного Іова Почаївського, розташованій в Ладомирові, де навчався на Богословсько-пастирських курсах. У 1946 році, після закінчення Другої світової війни, прибув до Свято-Троїцького монастиря в Джорданвілі, де в 1948 році, після постриження у чернецтво, був рукопокладений в сан ієродиякона (1950) та ієромонаха (1954). В 1954 році в Джорданвілі закінчив Свято-Троїцьку духовну семінарію. У 1959 році возведений у сан ігумена, а в 1966 році – архімандрита.
 
13 серпня 1967 року, в Нью-Йорку, архімандрит Лавр був висвячений на єпископа Манхеттенського та призначений секретарем Архієрейського Синоду Руської Зарубіжної Церкви. В 1976 році обраний настоятелем Свято-Троїцького монастиря в Джорданвілі, призначений керуючим Сіракузько-Троїцькою єпархією Руської Зарубіжної Церкви. З 1967 року – ректор Свято-Троїцької семінарії. В 1981 році возведений у сан архієпископа.

У червні 2001 року Архієрейським Синодом призначений заступником Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви, а в жовтні того ж року обраний Главою Архієрейського Синоду Руської Зарубіжної Церкви, митрополитом Східно-Американським і Нью-Йоркським.
 
Після розпаду Радянського союзу митрополит Лавр неодноразово відвідував, як приватна особа, Росію та Україну. Спочилий мав особливу любов до святинь Української Православної Церкви, серед яких найбільше – до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Перший офіційний візит Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви в Руську Православну Церкву відбувся в травні 2004 року. 17 травня 2007 року в Храмі Христа Спасителя в Москві Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II і митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Лавр підписали Акт про канонічне спілкування між РПЦ та РПЦЗ. Після цього ієрархи обох Церков звершили першу спільну літургію.
 
Через чотири дні після підписання Акту про канонічне спілкування митрополит Лавр з делегацією Руської Зарубіжної Церкви відправився з офіційним візитом до Української Православної Церкви. Делегація відвідала Свято-Успенські Києво-Печерську та Почаївську Лаври, а також інші монастирі України.

Останній візит митрополита Лавра в Руську Церкву відбувся 18–29 лютого 2008 року. Тоді він взяв участь у святкуванні дня Тезоіменитства Предстоятеля Руської Православної Церкви.

Відчуваючи особливу любов до України та її святинь, митрополит Лавр в поточному році мав намір ще раз відвідати Українську Православну Церкву в рамках святкування 1020-ліття Хрещення Київської Русі, з приводу чого він звертався до Блаженнішого Митрополита Володимира. Однак, Господь судив інакше і забрав ієрарха, якому благословив відіграти вирішальну роль в об’єднанні Церков, в обителі Небесного Єрусалиму.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com