УКР РУС ENG 
   

Митрополит Варшавський і всієї Польщі СаваРадується сьогодні земля Київська, згадуючи знаменні і благословенні події, які сталися 1020 років тому. Хрещення святим благовірним рівноапостольним князем Володимиром киян, а згодом усієї Руської держави стало епохальною подією не лише в історії цієї землі, але й усього християнського світу. Була це нова П'ятидесятниця, коли силою Святого Духа був приведений до Христа Спасителя черговий «язик» — народ, а Блага вість про Воскреслого, почала проповідуватися черговою мовою.

Як нащадки Володимирового хрещення разом із Вами відзначаємо це світле свято! Також у наші краї - на мою рідну Холмщину, на Підляшшя - свята Православна віра прийшла з Києва в результаті хрещення 988 року. Одні з найдревніших єпархій Київської Митрополії — це Перемиська та Холмська єпархії, які зараз перебувають у складі нашої Святої Церкви. Відтак не дивно, що й Православна Церква в Польщі вважає себе також спадкоємицею хрещення Київської Русі.

Коли поглянемо на історію Церкви на цій землі, де відбулося Святе Хрещення 988 року, хочемо повторити слова Київського митрополита святителя Іларіона зі знаменитого «Слова про закон і благодать»: засів віри не був висушений спекою невіри, але з дощем Божої підтримки приніс великий плід. Українська земля дала Церкві Христовій сонм подвижників, які приносять сьогодні молитву Всевишньому за цю благословенну землю. Були серед них численні мученики за святу православну віру. Адже історія Православної Церкви і українського народу була такою важкою, часто трагічною. Саме цього року не можна не згадати жертв трагічного Голодомору 1933 року, коли український народ зазнав від рук безбожної, атеїстичної влади геноциду.

Без Православ'я неможливо уявити собі історію України, її культуру, народні традиції. Православна спадщина України велика і багата. Сьогодні, незважаючи на всі лихоліття, Божим промислом, Святе Православ'я в Україні відроджується з руїни. Мусить воно зайняти в житті українського народу та держави належне йому важливе місце.

Це великий подвиг і відповідальність — свідчити Святе Православ'я на землі Володимирового хрещення. Нехай цей ювілей стане доброю нагодою для знайдення доброго вирішення проблем Православ'я в Україні і подолання роз'єднання Святої Церкви Православної в землі українській. Ця трагедія є справою не лише однієї Церкви, але проблемою, яка стосується усього Вселенського Православ'я. Відтак ми всі зобов'язані знайти, молитвами святих подвижників землі Української, вирішення цієї проблеми. Адже Церква богоспасаємого Києва заслуговує благостояння і миру церковного та достойного місця у Вселенському Православ'ї серед інших Православних Церков.

Нехай Всемилостивий Господь у цей ювілейний рік Хрещення укріплює Святе Православ'я в землі Українській. Звернімося у наших молитвах до Хрестителя — святого рівноапостольного князя Володимира — словами кондака святому: і нині, стоячи перед Спасом Христом у радості, молися за спасіння землі твоєї.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com