УКР РУС ENG 
   

Патріарх Константинопольський ВарфоломійЗвернення Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія
до Президента України з приводу його візиту до Стамбулу
 
Ваша Високоповажність,
пане Вікторе Ющенко,
Президенте України!

З великою радістю та батьківською гордістю ми вітаємо Вас у шановному співтоваристві ієрархів Вселенського Престолу та офіційних гостей з України в Патріархальному соборі святого Георгія, духовному домі Вселенського Патріархату. Вже не вперше Ви вшанували Матір Церкву Вашою поважною присутністю. Дійсно, Ваш офіційний візит до нашої країни – Туреччини – є третім разом, коли Ви удостоїли нас Вашої шановної присутності. Тому ми дуже вдячні, що Ви ласкаво пам’ятаєте нашу скрому особу та Велику Церкву Константинополя.
 
Ваша Високоповажність!

Спогади про Вашу надзвичайно щиру та пишну гостинність влітку в Києві ще досі живі в нашій пам’яті, дійсно, ця нагода назавжди викарбується на наших серцях. Однак, головним чином, завдяки цьому унікальному жесту - презентації пам’ятних монет, що були виготовлені з нагоди нашого візиту за Вашим ласкавим запрошенням до благословенної землі України цього липня, ті дні, що ми та наші супроводжуючі особи провели з Вами та Вашими гідними співпрацівниками раз і назавжди збережуться на сторінках історії.

Більш того, не випадковим, але дуже доречним є те, що ця пам’ятна презентація проходить у стінах цього священного Патріаршого храму, який лише кілька днів тому вітав Предстоятелів Православних Церков з усього світу, та на території якого відбувалося їхнє надзвичайне зібрання. Під час цієї історичної події, засідання Православних ієрархів було вшановано присутністю Митрополита Київського і всієї України Володимира, що засвідчило та увиразнило пануючий дух єдності серед православних Церков всієї ойкумени.

Цей дух єдності є одночасно крихким скарбом та дарунком з неба, що довірив Триіпостасний Бог нам для збереження та для нашої радості. Той самий дух, про який ми молимося, та на який сподіваємося, що він запанує в Церкві України, для якої ми, як Церква Матір, та Ви, як голова держави разом шукаємо єдності Помісної Церкви. У цьому відношенні ми запевняємо Вас у нашому щирому та самовідданому прагненні й зацікавленості у дійсно єдиній Українській Православній Церкві.

28 жовтня 2008 року.

 
† Варфоломій,
Архієпископ Константинополю — Нового Риму і Вселенський Патріарх

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com