УКР РУС ENG 
   

Лист Свято-Михайлівської громади с. Карапиші Миронівського благочиння Білоцерківської єпархії УПЦГолові Київської облдержадміністрації Улянченко В.І.
Голові Київської облради Майбоженко В.В.
Голові Миронівської райдержадміністрації Роговому В.І.
Голові Миронівської райради Бондаренко М.Г.
Прокурору Київської області Гардецькому О.С.
Свято-Михайлівської парафії с. Карапиші, Миронівського р-ну, Київської обл.,08841
 
СКАРГА

Громада Свято-Михайлівського храму села Карапиші доводить до вашого відома про протиправні дії Даниленка Анатолія Степановича по відношенню до парафії та настоятеля храму протоієрея Стефана Бондарчука. Ще 8 липня цього року Даниленко А.С. з невідомих причин дав наказ охороні, що знаходиться в церковному будинку на території храму, повісити замки на ворота, і нікого де впускати на територію та в храм. Після зустрічі з представниками громади та благочинним Миронівського округу протоієреєм Андрієм Олениним замки було знято і богослужіння в храмі відновилося.

Через місяць історія повторилася. Даниленко А.С. вимагав здати ключі від храму і повісив замки на церковні ворота. Зустріч з благочинним і правлячим архієреєм, архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном не дала ніякого результату. Даниленко А.С. наполягав на тому, щоб звільнити настоятеля, і призначити іншого священика, а якщо ні, то він переведе парафію у Київський патріархат. Об’єктивних доводів на це архієпископу Митрофану не було представлено. Крім того порядок призначення і звільнення священнослужителів УПЦ визначено канонами нашої Церкви. Тому законним настоятелем Свято-Михайлівського храму було залишено протоієрея Стефана Бондарчука. Протягом серпня кожен раз прихожани знімали незаконно повішені замки на воротах, і таким чином заходили до храму на богослужіння.

Згідно частини 3-ї, статті 18-ї Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними за рахунок власних коштів, пожертвування громадянами та організаціями. 15 травня 1990 р. була зареєстрована Свято-Михайлівська парафія. Влітку цього ж року парафія розпочала будівництво храму. Будували усім селом, люди здавали гроші, безпосередньо брали участь у будівництві, також допомагав у цій справі Карапишівський колгосп імені Щорса. У 1992 р. церкву збудували, а внутрішні роботи завершили в 1994 р., і цього ж року освятили храм 21 листопада, на свято святого. Архістратига Михаїла. До цього часу фактичними користувачами на всіх законних підставах були віруючі Свято-Михайлівської парафії УПЦ.

У 1992 р. в Україні відбувся розкол у Православній Церкві, і було створено Київський патріархат, який по сьогоднішній день ніхто в православному світі не визнає, як законний. Громада Свято-Михайлівського храму в той час не перейшла в розкол, і залишилась в Українській Православній Церкві, предстоятелем якої є Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан).

20 жовтня 2008 р. з ініціативи Даниленка А.С. було зареєстровано громаду Київського патріархату в селі Карапиші по вулиці Котовського, 25.

25 листопада 2008р. представники парафії Київського патріархату звернулись до настоятеля прот. Стефана Бондарчука з вимогою передати храм громаді Київському патріархату, в зв’язку з цим віддати ключі та виконати опис церковного майна. На підтвердження своїх вимог вони ознайомили настоятеля з договором оренди будівлі церкви укладеним між СТОВ «Агросвіт» та релігійною громадою УПЦ КП.

Ми вважаємо, що дії керівництва СТОВ «Агросвіт» та громади КП є неправомірними, а саме: Як згадувалося вище споруда храму була збудована за кошти прихожан церкви та на добровільні пожертвування Карапишівського колгоспу імені Щорса.

Рішенням виконавчого комітету Карапишівської сільської ради від 29.08.08 р. право власності на об’єкт нерухомого майна – Свято-Михайлівський храм, Білоцерківської єпархії УПЦ с. Карапиші, по вулиці Мічуріна,4 та прицерковну будівлю визнано за Свято-Михайлівською релігійною громадою (парафією) с. Карапиші, Миронівського району. 19-та сесія п’ятого скликання Карапишівської сільської ради №17 від 17 вересня 2008 р. затвердила рішення виконкому.

Слід також зазначити, що будівля храму знаходиться на земельній ділянці, яка рішенням 26-ї сесії четвертого скликання Крапишівської сільської ради №158-26-IV від 7.04.2006 р. надала згоду на оренду земельної ділянки, на якій знаходиться храм, строком на 49 років.

Крім порушення законних прав та свобод Свято-Михайлівскьої парафії необхідно зважити на реальну можливість дестабілізації ситуації в селищі Карапиші. Вже багато років практикується сценарій насильницького захоплення храмів УПЦ іншими конфесіями. Все це призводить до конфліктних ситуацій між людьми, які інколи закінчуються трагічно, негативно впливає на рівень духовності населення нашої держави.

Частиною 3-тьою статті 5-ї Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» встановлено, що держава захищає права і законні інтереси релігійних організацій, сприяє встановленню відносин взаємно релігійної і світоглядної терпимості й поваги між громадянами.

Оскільки Свято-Михайлівська парафія є і фактичним і юридичним власником будівлі храму, ми вважаємо, що держава у особі відповідних органів повинна захистити законні інтереси та права парафії.
На підставі вищевикладеного просимо вжити дієвих заходів для усунення протиправних дій з боку Даниленка А.С., громади Київського патріархату та СТОВ «Агросвіт».

Настоятель Свято-Михайлвського храму
протоієрей Стефан Бондарчук


26 листопада 2008р.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com