УКР РУС ENG 
   

Президент України Віктор ЮщенкоЗвернення Президента України Віктора Ющенка до української громади в Італії
 
Дорога українська громадо!

У різні періоди нашої історії з різних причин українці були змушені шукати кращої долі на чужині. На жаль, глибока економічна криза, в яку Україна потрапила в 90-ті роки минулого століття, спричинила нову хвилю трудової еміграції. Сьогодні кілька мільйонів українців працюють за кордоном, десятки тисяч з них знайшли притулок в Італії.

У жовтні цього року я мав честь зустрітися з представниками вашої громади. Мене глибоко зворушило те, що вдалині від України ви ревно плекаєте рідну мову, культуру й традиції. Я був вражений тим, як українці зуміли організувати в Італії своє національне життя. Ви встановили тісні зв’язки з Батьківщиною, відкрили для своїх дітей школи, налагодили випуск власної преси.

Величезну роль у згуртуванні українців, їх духовному єднанні відіграє релігійне життя. Сьогодні в Італії православні громади стали важливими осередками українства. Для багатьох храм є тим місцем, де можна відпочити душею, побачитися й поспілкуватися з земляками, знайти розуміння й підтримку в скрутну хвилину. Я вдячній Українській Православній Церкві за повсякчасну турботу про наших співвітчизників на чужині.

Хочу запевнити, що для мене як Президента України піклування про закордонних українців є одним із незаперечних пріоритетів. Держава й надалі посилюватиме допомогу українським громадам у світі, робитиме все для того, щоб кожен, хто виїхав на заробітки, мав змогу якнайшвидше повернутися додому.

Від щирого серця бажаю вам міцного здоров’я, щастя, успіхів і благополуччя.
 
Президент України Віктор Ющенко

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com