УКР РУС ENG 
   

Священик Віктор Яценко, настоятель храму при Верховній Раді УкраїніПро Свято-Володимирський храм, що у приміщенні Парламенту

Цей храм є великою підтримкою для тих політиків, депутатів, урядовців, які є віруючими людьми і важко переносять відсутність богослужіння.

Ті з них, хто з повагою ставиться до православної віри та православної духовності, через молитву в храмі починають інакше розуміти свою відповідальність та призначення в парламенті. Важливо, щоб кожен обранець у власній діяльності усвідомлював не тільки те, про що він говорив у депутатській присязі, але й пам’ятав про Бога та Його заповіді.

Наш храм невеликий, але його місія полягає в присутності – саме своєю присутністю в цих стінах він і допомагає роботі Верховної Ради. Багато політиків говорять про те, що часто в парламенті розпалюються настільки сильні пристрасті і так напружується духовно-моральна атмосфера, що нормально працювати стає просто неможливо, і тому в храмі перед святими іконами постійно лунає молитва, щоб Божа благодать була завжди присутня з депутатами. Простір, в якому працюють законодавці, потребує освячення. Кожен співробітник Верховної Ради має можливість зайти в цю каплицю, помолитися в ній перед прийняттям якогось важливого рішення, і Господь обов’язково допоможе йому, скерує його кроками вірним шляхом. Врешті решт, служіння політика є настільки відповідальним, що воно має сенс не тільки в цьому земному житті, але й перед Богом. Взагалі, християнам небайдуже, в якій державі вони живуть і які закони ними керують, адже від цього прямо залежить можливість вияву своєї віри та духовності перед іншими людьми і навіть перед усім суспільством.

Парламент – це така унікальна інституція, яку не можна порівняти з жодною іншою. Це не бізнес-корпорація, де всі люди покликані служити одній комерційній меті. Це не освітня установа, де отримують знання і цьому підкорений весь навчальний процес. Це структура ідеологічна, в якій є різні політичні партії та сили.

Моє завдання як священика у цьому храмі – не впливаючи на політичні погляди депутатів, адже кожен має власне бачення державотворчого процесу, зробити їхнє життя більш наближеним до Слова Божого, до Біблії, яка є великою премудрістю всього людства.

Законодавці часто по-новому відкривають її для себе. Віруючі люди можуть притримуватися різних політичних переконань, але головне для них – відчувати свій зв’язок із Богом. У цьому храмі можуть збиратися представники різних, інколи опозиційних політичних сил, бо тут вони в першу чергу християни. Зараз немодно бути невіруючим, тому багато хто з політиків сьогодні публічно заявляє, що вірить у Бога і позбавився атеїстичних поглядів, якщо мав їх у минулому.
 
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com