УКР РУС ENG 
   

КОМЕНТАР. Архімандрит Кирил (Говорун), голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ:«У зібранні Предстоятелів Помісних Церков у Станбулі братиме участь і Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир»

Як вже анонсувалося в засобах масової інформації, 11-12 жовтня 2008 року в резиденції Константинопольського Патріарха на Фанарі (м. Стамбул) має відбутися зібрання Предстоятелів Помісних Православних Церков. Це є форум, головною метою якого є демонстрація єдності Православного світу через молитовно-євхаристійне спілкування Предстоятелів усіх канонічних Помісних Православних Церков.

В зустрічі цього року участь візьме й Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Його візит до Стамбулу узгоджений зі Всесвятішим Константинопольським Патріархом Варфоломієм та Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм ІІ.

Це не в перший раз, коли Предстоятель Української Православної Церкви бере участь в такому зібранні. Зокрема, він був учасником ювілейної зустрічі Предстоятелів, яка відбулася на Різдво Христове 2000 року у Віфлеємі. Запрошення Блаженнішому Митрополиту Володимиру відвідати зібрання Предстоятелів цього року є свідченням визнання його як Предстоятеля канонічної Православної Церкви в Україні, яка має євхаристійне спілкування з усіма канонічними Помісними Церквами світу.

Знаменним є те, що запрошення відвідати Константинополь було отримане Предстоятелем Української Православної Церкви одразу після завершення урочистостей в Києві з приводу 1020-ліття Хрещення Русі, коли він приймав Предстоятелів та представників всіх Помісних Православних Церков і коли відбулося історичне співслужіння Всесвятішого Патріарха Константинопольського Варфоломія та Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ на Володимирській гірці.

Участь Блаженнішого Митрополита Володимира в зустрічі Предстоятелів у Константинополі має стати ще одним кроком на шляху до об’єднання розділеного українського Православ’я, оскільки дозволить йому заручитися підтримкою всього Православного світу в здійсненні ініціатив Української Православної Церкви щодо подолання існуючого в Україні церковного розколу.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com