УКР РУС ENG 
   

Протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦПротоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦ:

«Лист УПЦ-КП з приводу хрещення свідчить про відхід очільників розколу від політичної тематики та повернення до тем канонічних та еклезіологічних, тобто суто церковних».

Поява на офіційному сайті УПЦ-КП листа «з приводу практики повторного хрещення хрещених у Київському патріархаті» людей – факт позитивний. Він свідчить про відхід очільників розколу від політичної тематики та повернення до тем канонічних та еклезіологічних, тобто суто церковних.

Дійсно, в Українській Православній Церкві існує практика (хоча і неповсемісно) приймати тих, хто відходить від розколу, через хрещення. Але, одночасно, є випадки, коли людину, охрещену в Київському патріархаті, приймають через миропомазування або, навіть, лише через покаяння. Тобто, сьогодні існує практика обирати чин приєднання до Православної Церкви від УПЦ-КП на розсуд єпархіального архієрея, обираючи церковну акривію (суворість) або ікономію (послаблення) керуючись насамперед пастирськими міркуваннями. Саме цим пояснюється відсутність офіційного документу УПЦ з цього приводу.

Гадаю, що це питання має бути опрацьовано богословсько-канонічною комісією при Священному Синоді УПЦ, щоби надати офіційну відповідь церковному загалу та представникам УПЦ-КП. Сподіваюся, що діалог довкола канонічного положення розкольників та шляхів їх приєднання до Православної Церкви послужить подоланню розділення і відновленню єдності Українського Православ’я.
 

Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com