УКР РУС ENG 
   

Журнали засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 18 жовтня 2007 рокуСьогодні, 18 жовтня, у Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира.

У ньому взяли участь митрополити Харківський і Богодухівський Никодим, Одеський та Ізмаїльський Агафангел, Луганський і Алчевський Іоанникій, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, архієпископи Сумський і Охтирський Марк, Миколаївський і Вознесенський Питирим, єпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан, а також архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, керуючий справами Української Православної Церкви.

ЖУРНАЛ № 76

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про офіційний візит в Україну Предстоятеля Олександрійської Православної Церкви Блаженнішого Папи і Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора ІІ.

Довідка: з 11 по 16 жовтня 2007 року делегація Олександрійської Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем Блаженнішим Папою і Патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором II перебувала в Україні.

Увечері 11 жовтня Олександрійську делегацію в аеропорту Бориспіль зустрічав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир разом з архієреями Української Православної Церкви.

12 жовтня Блаженніший Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II очолив Божественну літургію, яку він звершив у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври у співслужінні Блаженнішого Митрополита Володимира, членів делегації Олександрійської Православної Церкви та архієреїв Української Православної Церкви. Після літургії Олександрійський Патріарх узяв участь у братській монастирській трапезі в Києво-Печерській Лаврі. У другій половині дня у супроводі членів делегації та Керуючого справами УПЦ, архієпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана він відвідав Посольство Грецької Республіки в Україні і благословив місце будівництва нового кафедрального собору на честь Воскресіння Христового. Він також відвідав Софіївський собор. Увечері цього ж дня він відбув до Одеси. Там його зустрічав Преосвященний митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел разом з кліриками Одеської єпархії.

13 жовтня вранці Блаженніший Папа і Патріарх Феодор відвідав храми Одеського Свято-Успенського чоловічого монастиря та відслужив заупокійні літії на монастирському кладовищі. Після цього він мав зустріч із студентами Одеської духовної семінарії і оглянув цей навчальний заклад. Увечері Предстоятель Олександрійської Православної Церкви очолив Всенощну в Одеському кафедральному соборі Преображення Господнього.

Вранці 14 жовтня, на свято Покрови Божої Матері, у співслужінні митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела та інших архієреїв він звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому грецькому храмі міста Одеси. Ввечері цього ж дня Олександрійська делегація відбула до Києва.

15 жовтня Олександрійський Патріарх мав зустріч зі студентами та викладачами Київських духовних шкіл. Йому було присвоєне звання почесного члена Київської духовної академії. Того ж дня Предстоятель Олександрійської Православної Церкви разом із Предстоятелем Української Православної Церкви зустрілися з Прем'єр-міністром України Віктором Януковичем. Після цього Блаженніший Патріарх відвідав Посольство Арабської Республіки Єгипет в Україні.

16 жовтня Блаженніший Патріарх Феодор разом із Блаженнішим Митрополитом Володимиром були прийняті Президентом України Віктором Ющенком, після чого делегація Олександрійської Православної Церкви відбула з України.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію прийняти до уваги.

2. Піднести подяку Богу за можливість молитовного та канонічного спілкування з Предстоятелем Олександрійської Православної Церкви.

ЖУРНАЛ № 77

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про участь делегації УПЦ в урочистостях з нагоди 1400-ліття Мцхетського монастиря Джварі (Грузія).

Довідка: з 12 по 14 жовтня 2007 року на запрошення Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир брав участь в урочистостях з нагоди 1400-ліття від дня заснування Мцхетського монастиря на честь Хреста Господнього (Джварі), а також 75-річчя від дня народження Католикоса-Патріарха Ілії ІІ та 30-річчя його Патріаршої інтронізації. Його Блаженство у поїздці супроводжували намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, , ректор Київської духовної академії та семінарії єпископ Бориспільський Антоній, і намісник Свято-Різдва Пресвятої Богородиці Ставропігійної Глинської пустині єпископ Васильківський Лука,.

Предстоятель Української Православної Церкви привітав Предстоятеля Грузинської Православної Церкви з ювілеями і вручив йому орден преподобних Антонія та Феодосія Печерських. Католикос-Патріарх Ілія II подякував Митрополиту Володимиру за увагу та візит.

Під час свого перебування в Грузії Предстоятель Української Православної Церкви також мав зустріч та спілкування із Всесвятішим Варфоломієм, архієпископом Константинополя - Нового Риму і Вселенським Патріархом, Президентом Грузії Михайлом Саакашвілі та Прем'єр-міністром цієї країни Зурабом Ногаіделі.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію прийняти до уваги.

  1. Піднести подяку Богу за можливість молитовного спілкування з Предстоятелями та представниками Помісних Православних Церков.

ЖУРНАЛ № 78

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про паломництво єпископату та вірних УПЦ на чолі з Предстоятелем Української Православної Церкви до Святої Землі, що проходило в рамках святкування 15-річчя Харківського Архієрейського Собору, та зустріч із Блаженнішим Феофілом ІІІ, Патріархом Святого Граду Єрусалиму та всієї Палестини.

Довідка: з 9 по 16 вересня 2007 року паломницька група з України на чолі з Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України відвідала Святу Землю. До складу паломницької групи увійшло 13 архієреїв Української Православної Церкви, 57 священиків і більше ніж 600 мирян. Паломництво відбувалося в рамках святкування 15-ліття Харківського Архієрейського Собору 1992 року та 15-ліття Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира.

Під час паломництва прочани з України на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром молилися на Гробі Господньому, Гробі Божої Матері та біля інших святинь Святої Землі.

У рамках поїздки Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Руську Духовну Місію та Горненський жіночий монастир, а також мав зустріч з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом III.

ЖУРНАЛ № 79

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Марка, архієпископа Сумського і Охтирського про участь делегації УПЦ в інтронізації Предстоятеля Румунської Православної Церкви.

Довідка: 30 вересня 2007 року у кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина та Єлени в Бухаресті відбулися урочистості з приводу інтронізації Предстоятеля Румунської Православної Церкви Блаженнішого Патріарха Даниїла. Нового Патріарха було обрано 12 вересня 2007 року після кончини Патріарха Феоктиста.

У відповідь на запрошення, що надійшло на ім'я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира від новообраного Блаженнішого Патріарха Румунського Даниїла, в урочистостях з приводу інтронізації взяла участь делегація Української Православної Церкви у складі Преосвященного Марка, архієпископа Сумського і Охтирського та Преосвященного Мелетія, єпископа Хотинського.

Преосвященний архієпископ Сумський і Охтирський Марк передав Блаженнішому Патріарху Даниїлу офіційне привітання від Блаженнішого Митрополита Володимира. У відповідь Предстоятель Румунської Православної Церкви подякував за привітання і відзначив важливість подальшого розвитку та поглиблення відносин між Румунською і Українською Православними Церквами.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію прийняти до уваги.

2. Відмітити участь делегації Української Православної Церкви в урочистостях з приводу інтронізації новообраного Предстоятеля Румунської Православної Церкви.

3. Висловити сподівання на подальший розвиток та поглиблення відносин між Румунською та Українською Православними Церквами.

ЖУРНАЛ № 80

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ доповідь голови Синодального відділу УПЦ з архітектури та будівництва протоієрея Віталія Косовського щодо прийняття архітектурної концепції комплексу Кафедрального собору УПЦ.

УХВАЛИЛИ: прийняти за основу архітектурну концепцію комплексу Кафедрального собору УПЦ творчої архітектурної майстерні при Синодального відділу УПЦ з архітектури та будівництва.

ЖУРНАЛ № 81

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

МАЛИ МІРКУВАННЯ про внесення змін та доповнень до діючого Статуту про управління Української Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ: для внесення змін та доповнень до діючого Статуту про управління Української Православної Церкви створити комісію на чолі з Преосвященним Антонієм, єпископом Бориспільським, вікарієм Київської Митрополії, ректором КДА і С.

ЖУРНАЛ № 82

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ інформацію Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України про призначення настоятелькою Свято-Успенського жіночого монастиря селища Райківщина Яготинського району Київської області черниці Наталії (Богодєєвої) з возведенням у сан ігумені.

УХВАЛИЛИ: затвердити настоятелькою Свято-Успенського жіночого монастиря селища Райківщина Яготинського району Київської області черницю Наталію (Богодєєву) з возведенням її в сан ігумені.

ЖУРНАЛ № 83

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Ніфонта, митрополита Луцького і Волинського про затвердження настоятелькою Свято-Стрітенського жіночого монастиря села Михнівка Камінь-Каширського району Волинської області черниці Марії (Шульгач) з возведенням її в сан ігумені.

УХВАЛИЛИ: затвердити настоятелькою Свято-Стрітенського жіночого монастиря села Михнівка Камінь-Каширського району Волинської області черницю Марію (Шульгач) з возведенням її в сан ігумені.

ЖУРНАЛ № 84

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Сергія, архієпископа Тернопільського і Кременецького про затвердження намісником Святого Іоанна Милостивого Загаєцького чоловічого монастиря, що в селищі Малі Загайці Шумського району Тернопільської області ієромонаха Геронтія (Галій).

УХВАЛИЛИ: затвердити намісником Святого Іоанна Милостивого Загаєцького чоловічого монастиря, що в селищі Малі Загайці Шумського району Тернопільської області ієромонаха Геронтія (Галій).

ЖУРНАЛ № 85

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського про відкриття жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело» в селищі Завалійки Волочиського району Хмельницької області.

УХВАЛИЛИ: благословити відкриття жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело» в селищі Завалійки Волочиського району Хмельницької області.

ЖУРНАЛ № 86

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

СЛУХАЛИ рапорт Преосвященного Іларіона, митрополита Донецького і Маріупольського про призначення вікарного єпископа Донецької єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Єпископом Макіївським, вікарієм Донецької єпархії призначити Преосвященного Варнаву (Філатова), єпископа Бердянського і Приморського, звільнивши його від управління Бердянською єпархією.

  1. Єпископом Бердянським і Приморським призначити Преосвященного Єлисея (Іванова), єпископа Амвросіївського, вікарія Донецької єпархії, звільнивши його з посади вікарія Донецької єпархії.

ЖУРНАЛ № 87

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України -

МАЛИ МІРКУВАННЯ про стан справ у Івано-Франківській єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Звільнити Преосвященного Миколая (Грох), архієпископа Івано-Франківського і Коломийського від управління Івано-Франківською єпархією та призначити його Архієпископом Білогородським, вікарієм Київської Митрополії.

  1. Місцем перебування Преосвященного Николая (Грох), архієпископа Білогородського, вікарія Київської Митрополії призначити Свято-Пантелеімонівський жіночий монастир (Феофанія) міста Києва.
  2. Єпископом Івано-Франківським і Коломийським бути клірику Київської єпархії архімандриту Пантелеімону (Луговому).

Наречення та хіротонію архімандрита Пантелеімона (Лугового) в єпископа Івано-Франківського і Коломийського звершити в Києві.   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com