УКР РУС ENG 
   

Заява Священного Синоду Української Православної Церкви з приводу дій Священного Синоду Румунської Православної Церкви24 жовтня 2007 року Священний Синод Румунської Православної Церкви на своєму засіданні прийняв рішення про відкриття нових єпархій, дві з яких (Бєльцька і Південно-Бесарабська) охоплюють частину Чернівецької та Одеської областей України і тим самим порушують цілісність канонічної території Української Православної Церкви.

Священний Синод Української Православної Церкви заявляє, що це рішення Священного Синоду Румунської Православної Церкви є небратнім по відношенню до Української Православної Церкви. Оскільки воно суперечить духу християнської любові і канонічній традиції Православної Церкви, яка передбачає, що в одному місті є лише один єпископ, Українська Православна Церква не може його прийняти.

Вищеозначені дії Румунської Православної Церкви становлять загрозу для цілісності не лише Української Православної Церкви, але й Української держави, оскільки створюють умови для зростання сепаратистських настроїв на Буковині та Одещині.

У зв'язку із сказаним ми від повноти Української Православної Церкви наполегливо звертаємося до Священного Синоду Румунської Православної Церкви з проханням переглянути прийняте рішення, щоб не порушувати церковного миру та виконати заповідь Христа: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ін 13:35).

† Володимир, Митрополит Київський і всієї України

Члени Священного Синоду Української Православної Церкви:

† Никодим, митрополит Харківський і Богодухівський

† Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський

† Іоанникій, митрополит Луганський і Алчевський

† Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський

† Антоній, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський

† Марк, архієпископ Сумський і Охтирський

† Питирим, архієпископ Миколаївський і Вознесенський

† Митрофан, єпископ Горлівський і Слов'янський

† Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами УПЦ   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com