УКР РУС ENG 
   

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України В. Ющенка та Прем’єр-міністра України В. ЯнуковичаВельмишановні керівники України!

 

Священний Синод Української Православної Церкви повідомляє про стурбованість нашої Церкви станом виконання Україною зобов'язань відповідно до Висновку Парламентської асамблеї Ради Європи №190 (195) щодо заявки України на вступ до Ради Європи в частині повернення релігійним організаціям церковної власності.

В Україні діють Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 23.04.1991р., Указ Президента України «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» від 04.03.1992р., Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій» від 21.03.2002р., Розпорядження Президента України «Про повернення релігійним організаціям культового майна» від 22.06.1994р., Постанова Кабінету Міністрів України «Про умови передачі культових будівель - визначних пам'яток архітектури релігійним організаціям» від 14.02.2002р., Розпорядження КМ України від 27.09.2002р. «Про перспективний план невідкладних заходів щодо остаточного подолання негативних наслідків політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій».

З весни 2002 року працює створена за дорученням Уряду Міжвідомча комісія з підготовки пропозицій щодо відновлення прав Церков та релігійних організацій, порушених унаслідок проведення колишнім Союзом РСР тоталітарної політики стосовно релігії.

Така активна нормотворча та організаційна діяльність повинні були б тільки радувати нас та десятки мільйонів віруючих канонічної Української Православної Церкви. Але реалії життя викликають зовсім інші емоції, оскільки, станом на сьогоднішній день, жодний з вищезазначених нормативних актів у повному обсязі не виконано. Процес гальмується на всіх рівнях.

При цьому на численні та справедливі звернення священноначалля релігійних організацій УПЦ щодо необхідності послідовного виконання чинних законів та інших нормативно-правових актів щодо остаточного відновлення порушених прав церков та повернення церковного майна, багатотисячна армія недисциплінованих чиновників як центральних органів виконавчої влади, так і місцевих, посилаючись на різні суб'єктивні причини, не виконують вищезазначені нормативно-правові акти, спрямовані на повернення церковного майна релігійним організаціям.

У той самий час відповідні процеси повернення церковного майна віруючим та релігійним організаціям активно проводяться керівниками Росії, Грузії, Латвії, Литви та інших країн колишнього СРСР, які також взяли на себе та виконують відповідні зобов'язання перед Радою Європи.

Беручи до уваги викладене, Священний Синод Української Православної Церкви звертається до Президента та Прем'єр-міністра України, як до керівників Держави та українців православного віросповідання, з проханням особисто втрутитися в ситуацію та ініціювати обговорення на найближчих засіданнях Кабінету Міністрів України та РНБОУ інформації Мінкультури, Мінюсту, Мінпраці, МВС, МЗС, МОН, Держбуду, Держкомархіву, ФДМУ, Держкомзему, Держкомнацміграції, Держкомтелерадіо, НАНУ, Академії педагогічних наук, Ради Міністрів АРК, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій про стан та хід виконання Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 23.04.1991р., Указу Президента України «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» від 04.03.92р., Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій» від 21.03.02р., Розпорядження Президента України «Про повернення релігійним організаціям культового майна» від 22.06.94р. з метою вжиття дієвих заходів до повернення культових споруд та іншого церковного майна релігійним організаціям Української Православної Церкви.

27 липня 2007 року, м. Київ 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com