УКР РУС ENG 
   

Лист голови Виконавчого комітету з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці Вадима ЛинникаЛист голови Виконавчого комітету з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці Вадима Линника на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира з проханням відправити заупокійну літію за нашими співвітчизниками, загиблими у Першій світовій війні, на території Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка

06/11/2008 р.
 
ЙОГО БЛАЖЕНСТВУ,
БЛАЖЕННІШОМУ ВОЛОДИМИРУ,
МИТРОПОЛИТОВІ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
 
Ваше Блаженство!

Завдяки підтримці Української Православної Церкви Виконавчим комітетом з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці спільно з Синодальним відділом УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України було здійснено чимало практичних заходів, які наблизили православну громаду до можливості вести переговори з Національною Академією наук України про передачу Свято-Миколаївського храму-пам’ятника (доки що знаходиться на балансі Інституту проблем міцності імені С.Г. Писаренка) Українській Православній Церкві.

Зокрема, Виконавчий комітет профінансував проведення наукових досліджень історії храму, технічні дослідження стану приміщення. Тож цей об’єкт був занесений до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення. Завдяки цьому з’явилася гарантія, що ця будівля не може бути ані знесена, ані перебудована чи переобладнана під будь що.

Сьогодні співробітниками Комітету ведуться переговори про підписання охоронної угоди щодо цієї пам’ятки та присвоєння їй охоронного номеру.

Делегація на чолі з архієпископом Львівським і Галицьким Августином, до якої увійшли представники Свято-Миколаївської громади та співробітники Виконавчого комітету, провела переговори з Президентом НАН України академіком Борисом Патоном. Борис Євгенович зразу ж дав наказ директорові Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка академіку Валерію Трощенку прийняти делегацію Української Православної Церкви та створити належні умови для того, щоб ми оглянули територію та оцінили стан, у якому нині перебуває будівля храму.

Далі з благословення Вашого Блаженства делегація на чолі з вікарієм Київської Митрополії єпископом Васильківським Пантелеімоном відвідала науково-дослідний заклад.

У результаті зустрічі була створена спільна робоча група для пошуку компромісного рішення щодо передачі цього об’єкту Українській Православній Церкві.
 
Ваше Блаженство!

Попереду складні переговори і для їх гідного продовження мало лише авторитету Військового відділу Церкви, громади та Виконавчого комітету. Для пожвавлення діалогу ми спільними зусиллями запланували проведення на території інституту заходу, до якого б хотіли залучити Священноначалля Української Православної Церкви. Участь у ньому Вашого Блаженства та ієрархів УПЦ дуже важлива, особливо якщо враховувати, що по-перше в Україні немає жодного храму-пам’ятника, побудованого в пам’ять про загиблих у Першій світовій війні, хоча практично у кожної людини серед рідних є учасники тих подій.

По-друге, за даними Управління з охорони пам’яток культурної спадщини, Свято-Миколаївський храм на Звіринці – це чи не єдиний на сьогоднішній день типовий храм, який досі не був переданий Українській Православній Церкві. Ситуація ускладнюється тим, що знаходиться він на балансі не якоїсь бізнес структури, а Національної Академії наук.

Знаючі про Ваші дружні стосунки з Борисом Патоном, а також слідкуючі за повідомленнями в ЗМІ про численні духовно-просвітницькі проекти, проведенні Українською Православною Церквою спільно з Академією наук, прошу Вас, Ваше Блаженство, взяти участь у заході, на який буде також запрошене керівництво Академії, представники Управління охорони культурної спадщини, представники Міністерства оборони та органів місцевої районної адміністрації.

Захід передбачає наступні блоки:

— Відправлення біля стін Свято-Миколаївського храму-пам’ятника заупокійної літії за нашими співвітчизниками, які загинули під час Першої світової війни, а також за тими науковцями, які багато років тому трудилися в Інституті проблем міцності;

— Встановлення пам’ятного хреста біля храму;

— Хресний хід навколо храму;

— Міні-переговори з керівництвом Інституту.

Участь Вашого Блаженства та інших ієрархів у цьому заході засвідчить перед керівництвом Інституту проблем міцності, що відродження в храмі богослужбового життя в інтересах не лише православної громади та Виконавчого комітету, але знаходиться під патронатом Української Православної Церкви, тим більше проект відродження храму-пам’ятника та встановлення Меморіалу в пам’ять про загиблих у Першій світовій війні не має аналогів в нашій країні.

Організацію та проведення заходу бере на себе Виконавчий комітет з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці.

З проханням про молитви та архіпастирського благословення,

Голова Виконавчого комітету
з відродження Свято-Миколаївського храму-пам’ятника на Звіринці Вадим Линник
 
Комментировать

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Украинская Православная ЦерковьОбратная связь: presschurch@gmail.com