УКР РУС ENG 
   

23.10.2006. КИЇВ. Керуючий справами УПЦ взяв участь у зустрічі глав традиційних християнських конфесій зі спікером українського парламентуУ п'ятницю, 20 жовтня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан взяв участь у зустрічі членів Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з головою Верховної Ради України. У ході бесіди Олександр Мороз сказав, що вважає за доцільне прийняти нову редакцію Закону «Про свободу совісті в Україні». Даний закон повинен стати свого роду «моральним кодексом». «Церква покликана до того, щоб займатися душами людей, і ніхто не має права втручатися в цю діяльність», - додав спікер українського парламенту. Учасники зустрічі підтримали необхідність прийняття нової редакції даного закону.

У ході зустрічі Мороз також відзначив, що парламент налаштований на співпрацю зі священнослужителями, тому що «за ними стоять віруючі, і ставлення до діяльності релігійних громад з боку держави має бути поважним». Він відзначив, що Україні необхідна узгодженість між представниками різних конфесій і закликав спільно працювати в цьому напрямку.

Учасники зустрічі висловили пропозицію про необхідність зменшення цін на комунальні послуги для храмів і монастирів до рівня тарифів, що передбачені для населення. Архієпископ Митрофан звернув увагу Олександра Мороза на невиконання місцевою владою судових рішень, що стосуються Української Православної Церкви, а також наголосив на необхідності повернення Церкви статусу юридичної особи. Проти цього виступив присутній на зустрічі відлучений від Церкви Михайло Денисенко (колишній чернець Філарет), але його не підтримали інші учасники зустрічі.

Члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій одноголосно погодилися з необхідністю системного й постійного діалогу й співробітництва між владою та Церквою. 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com