УКР РУС ENG 
   

БіографіяОЛЕКСАНДР, Єпископ Переяслав-Хмельницький

Вікарій Київської Митрополії
Секретар Предстоятеля Української Православної Церкви

У миру - Драбинко Олександр Миколайович
Народився - 18 березня 1977 року
Хіротонія - 19.12.2007.

Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (У миру Драбинко Олександр Миколайович), українець, народився 18 березня 1977 року в м. Корець, Рівненської області в сім'ї службовців.

1994 року закінчив загальноосвітню школу I-III ступенів №3 м. Корець з відзнакою «Золота медаль».

З 1994 року навчався в Московській духовній семінарії у м. Сергіїв Посад, Московської області, яку закінчив 1998 року по першому розряду.

З 1998 по 2002 рік навчався в Київській духовній академії, по закінченні якої захистив дисертацію на тему «Православ'я в посттоталітарній Україні (віхи історії)». За дану наукову працю Вченою Радою Київської духовної академії дисертанту було присуджено вчений ступінь кандидата богослов'я.

З 1998 року - референт Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви.

20 травня 2004 року на свято Вознесіння Господнього, в храмі на честь Святої Марії Магдалини в Тіверії (Свята Земля), за Божественною літургією рукоположений в сан диякона Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України.

З лютого 2003-ого по листопад 2005-ого року - співавтор та ведучий спільного проекту ТРК «Ера» та Головної редакції інформаційних програм Української Православної Церкви «Православний Міръ».

1 липня 2006 року наказом №936-1 по Київській Митрополії Української Православної Церкви призначений Особистим секретарем Предстоятеля УПЦ.

З 1 серпня 2006 року Головний редактор офіційного веб-сайту Української Православної Церкви (orthodox.org.ua) та шеф-редактор офіційного загальноцерковного друкованого видання «Церковна (православна) газета».

28 липня 2006 року в день пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира Блаженнійшим Володимиром, митрополитом Київським і всієї України висвячений в сан священника. Нагороджений набедреником, камилавкою та золотим наперсним хрестом.

20 серпня 2006 року Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України пострижений у чернецтво на Святій Горі Афон у Руському Свято-Пантелеімонівському монастирі з ім'ям Олександр на честь преподобного Олександра Свірського.

28 серпня 2006 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Предстоятелем Української Православної Церкви возведений в сан ігумена з возложенням хреста з прикрасами.

24 вересня 2006 року, в день святкування Зимненській іконі Божої Матері, Блаженнішим Митрополитом Володимиром возведений в сан архімандрита.

7 січня 2007 року до свята Різдва Христового нагороджений другим хрестом з прикрасами.

Публікації:

«Чому розкольницькі угрупування в Україні називаються неканонічними». - Історико-канонічний аналіз сьогоднішніх УАПЦ та УПЦ-КП розколів.

Фотоальбом «Предстоятель».

Під загальною редакцією вийшли:

«Літопис Української Православної Церкви» 2006, 2007 рр.

«Церковний Календар» 2000-2007 рр.

«Таков нам подобаше Архиерей», 2007.

«Украинская Православная Церковь: 15 лет соборности», 2007.

«Святині української землі», 2006.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com