УКР РУС ENG 
   

На місці майбутнього кафедрального собору УПЦ, Блаженніший Митрополит Володимир очолив відправу Пасхальної вечірні27 квітня, в день Світлого Христового Воскресіння, Предстоятель Української Православної Церкви очолив відправу Пасхальної вечірні на площі перед дерев'яним храмом на честь Всіх святих комплексу Кафедрального собору Воскресіння Христова міста Києва. Його Блаженству співслужили вікарні архієреї: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородській Павел, ректор Київської Духовної Академії і Семінарії єпископ Бориспільський Антоній, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також благочинні та клірики Київської єпархії.

Перед початком богослужіння архієпископ Павел  зачитав послання Блаженнішого Феофіла III, Патріарха Святого Граду Єрусалиму і всієї Палестини до Блаженнішого Митрополита Київського Володимира, духовенства і всіх вірних чад УПЦ, після чого Першосвятитель поблагословив прихожан свічками, засвіченими від Благодатного вогню.

Під час Богослужіння на Престолі лежало відроджене силами Української Православної Церкви Пересопницьке Євангеліє, як символ відродження нашого духовного життя, повернення до духовних традицій нашого народу.

Після закінчення Вечірні Митрополит Володимир звернувся до присутніх з вітальним словом:

Не випадково Церква так урочисто відзначає цей день, це свято, тому що в ньому - уся сутність нашої віри, надії і любові, в ньому посвідчення істини, яку Христос висловив: «Я не помру і ви не помрете, де Я буду, там буде слуга Мій, віруючий в Мене, якщо помре - оживе». Ось вона - істина, вистраждана досвідом Святої Церкви, мільйонів святих мучеників і подвижників віри та благочестя, які підтвердили ці слова Христа Спасителя, і в них для нас утіха, радість і надія.

Подякуємо ж Милосердному Господеві, Який дав нам ще раз в нашому житті пережити радість цього свята, і в цьому черпати для себе сили для зміцнення нашої немочі, нашого зцілення фізичного і духовного.

Поздоровляючи вас з пасхальним святом, вітаю також вас з першим престольним днем цього місця, на якому з Божою допомогою буде споруджено Кафедральний собор на честь Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа».

На богослужінні також були присутні відомі спортсмени, артисти та інші знаменитості, які прибули, щоб підтримати справу будівництва Кафедрального собору, зазначити свою готовність у сприянніі цій справі та розділити радість свята. Серед них були олімпійські чемпіони: Лілія Подкопаєва, Яна Клочкова, Олег Лісогор, чемпіон світу по боксу Юрій Вірчис, співак Андрій Кравчук, музичний продюсер Ігор Ліхута, дует «Алібі», Олександра Кужель, Тимофій Нагорний та інші.

В завершенні, Архіпастир благословив усіх присутніх іконочками Воскресіння Христова.

 

Максим Сидоренко

фото Максима Брусніки

 
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com