УКР РУС ENG 
   

Розпочався архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Львівської єпархіїУ понеділок, 22 вересня, розпочався дводенний архіпастирський візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Львівської єпархії.

Біля кордону області Архіпастиря та супроводжуючих його осіб зустрічали керуючий єпархією архієпископ Львівський і Галицький Августин, який від імені духовенства та вірян привітав Блаженнішого Владику з прибуттям на Львівщину.

По дорозі до Львова Предстоятель зупинився у місті Червоноград, де біля Свято-Покровського храму благословив іконочками його кліриків та прихожан.

Після прибуття до міста Лева, Митрополит Володимир відвідав Свято-Георгіївський храм, який наразі виконує функції кафедрального собору єпархії. У ньому був відправлений молебень, після якого Блаженніший Владика звернувся до вірян зі словами настанови.

«Я щасливий, що сьогодні маю нагоду зустрітися з вами, щоб побачити вас та разом помолитися. Тримайте віру православну, освячуючи нею свій життєвий шлях і своє оточення», — сказав зокрема Первосвятитель.

У свою чергу архієпископ Августин подякував Предстоятелеві за візит, який відбувається у рамках 1020-річчя Хрещення Київської Русі та відзначив паралель між діяльностями двох Володимирів: великого князя та Митрополита Київського: «Князь Володимир був не лише Хрестителем Русі, а й ще є символом збирання земель, державної, народної, церковної єдності, так і Ви, Ваше Блаженство, у сьогоднішний неспокійний час є символом і гарантом тієї єдності».

Окрім цього у річницю Хрещення Русі Предстоятель привіз для поклоніння вірян ковчег із главою священномученика Климента Римського, яка перебуватиму у Львові до 6 жовтня, після чого знову буде привезена до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Також Архіпастир благословив віруючих іконочками рівноапостольного князя Володимира, після чого відвідав приміщення Львівського єпархіального управління.

Після цього Первосвятитель завітав до Львівського Свято-Преображенського монастиря (доречі єдиної православної обителі на Галичині за останні майже 300 років), де його зустрічала настоятелька — ігуменя Варвара (Щурат-Глуха) із насельницями, після чого оглянув храм та келії; благословив черниць іконочками святого князя Володимира. На згадку про відвідання монастиря ігуменя Варвара подарувала Високому гостеві картину художника Євгена Безніска «Крехівський монастир».

Також цього дня у місті Львові у рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі у Науковій бібліотеці Львівського Національного Університету імені Івана Франка відбулася презентація Пересопницького Євангелія. У заході взяли участь Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, архієпископ Львівський і Галицький Августин, ректор Київських духовних академії та семінарії єпископ Бориспільський Антоній, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), директор Наукової Бібліотеки Львівського Національного Університету імені Івана Франка Василь Кмить, директори історичних музеїв міста та профессори Львівського університету.

Вступним словом зібрання відкрив Василь Кміть, який розповів про історію навчального закладу та бібліотеки, а також подякував Митрополитові Київському за нинішню акцію та цінні подарунки, оскільки окрім примірника факсимільного видання Пересопниці, Блаженніший Владика передав Науковій Бібліотеці факсимільне видання ще однієї святині – Хрестинопільського Апостола ХІІ століття та частину своєї колекції Шевченкіани, яку збирам протягом всього життя.

Доречі, ця презентація також була присвячена 400-літтю Наукової Бібліотеки Львівського Національного Університету імені Івана Франка, яке незабаром буде відзначатися. Ця бібліотека є однією із найбагатших книгозбірень, яка містить понад 3 мільйони одиниць книг, написаних і виданих десятками мовами світу.

Далі про святиню українського народу розповів Предстоятель Української Православної Церкви.
«Пересопницьке Євангеліє є надбанням українського народу, його культури, його віри. Нехай Господь допомагає вам звеличувати здобутки нашого народу і служити вірою і правдою Батьківщині, нашій Церкві та Україні», — відзначив він.

Після цього до мікрофону була запрошена голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик). У своєму слові вона розповіла про велике духовне значення святині, про перевидання, що нині було презентовано, а також про надзвидачну цінність подарунків, які зробив бібліотеці Предстоятель нашої Церкви.

Далі присутні переглянули документальний фільм про історію Пересопниці та, зокрема, про ії останню сторінку – факсимильне перевидання святині.

Після перегляду стрічки відбулася кульмінація вечору – вручення примірників факсимільного видання Пересопницького Євангелія. Зокрема, їх отримали: Наукова Бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівський музей історії релігій, Львівський історичний музей, Львівський музей давньої української книги.

Наприкінці презентації Василь Кмить вручив Митрополитові Володимиру збірку книжок «Апокрифи і легенди з українських літописів», зібраних Іваном Франком, а також передав до бібліотеки Київських духовних академії та семінарії комплект видань Львівського Національного Університету.

Нагадаємо, що раніше факсимільне видання Пересопницького Євангелія було презентоване у Києві, Оксфорді, Кембріджі. У майбутньому планується презентація у містах США, Франції, Німеччини.

Насамкінець, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар», де поклав квіти до могили протопресвітера Гавриїла Костельника, вбитого у 1948 році. До речі, цього року Церква вшановує 60-річницю з дня його кончини. Первосвятитель підніс молитву до Бога за спокій душі спочилого священнослужителя. Після цього Митрополит Володимир поклав квіти до могили відомого українського письменника Івана Франка.

Максим Сидоренко,
спеціально для ORTHODOX.ORG.UA

Фото Максима Брусники

 
ФОТОЛІТОПИС


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com