УКР РУС ENG 
   

РУСІНКА Василь ВолодимировичРусінка Василь Володимирович народився 24 серпня 1975 року у с. Горонда, Закарпатської області в православній сім’ї робітничої інтелігенції.

Батько: Русінка Володимир Іванович — 1949 року народження, залізничник, нині пенсіонер. Мати: Русінка Марія Василівна — 1956 року народження, технічний завгосп Мукачівського педагогічного училища.

З 1981 по 1991 року навчався у середній школі с. Горонда, паралельно з навчанням у школі ніс пономарський та криласний послух у сільській церкві. Після закінчення школи 1991 року вступив до Київської духовної семінарії, а далі, в 1995 році продовжив навчання в Київській духовній академії. Того ж року одружився із Запорожець Ольгою Миколаївною.

21 вересня 1995 року Митрополитом Київським і всієї України Блаженнішим Володимиром рукоположений на диякона. 10 жовтня отримав благословення на ведення справ Свято-Вознесенської громади м. Вишневе, Києво-Святошинського р-ну, Київської обл.

За місяць, 10 листопада 1995 року у Свято-Вознесенському храмі Флорівського жіночого монастиря м. Києва рукоположений Митрополитом Володимиром на ієрея. 9 листопада 1995 року отримав Указ на настоятельство у Свято-Вознесенській парафії м. Вишневе. Розпочав будівництво храмового комплексу, організувавши паралельно богослужіння в приміщенні актової зали гуртожитку й налагодив пастирську просвітницьку роботу в місті.

У 1996 році 10 квітня до дня Пасхи нагороджений камилавкою, наступного року 15 квітня — наперсним хрестом.

Визначенням Митрополита Володимира від 17 серпня 1998 року призначений благочинним Києво-Святошинського округу Київської єпархії. За період керівництва кількість парафій благочинія зросла від 18 до 47, чисельність священицького штату благочинія налічує 72 осіб, з них 44 настоятелі парафій. Громади діють при дитячих будинках, лікувальних закладах, виправних колоніях. З 2006 року регулярно видається церковна газета благочинія “Православна Київщина”. Організовуються суспільно-релігійні заходи у рамках благочинія.

З благословення Митрополита Володимира, наказом № 390 від 12 серпня 1999 року призначений на посаду старшого економа Київських духовних шкіл.

9 листопада 1999 року Митрополитом Київським і всієї України нагороджений хрестом з прикрасами.
3 вересня 2001 року отримав Указ Митрополита Володимира на наcтоятельство за сумісництвом у храм Георгія Побідоносця м. Києва. Розпочав спільно з Укрзалізницею спорудження собору Залізничників України (храм споруджено протягом 70 діб).

З ініціативи Укррічфлоту керував будівництвом храму на воді на честь Святителя Миколая в акваторії Дніпра.

27 квітня 2005 року до дня Пасхи нагороджений митрою.

30 листопада 2007 року Указом Митрополита призначений благочинним кафедрального собору на честь Воскресіння Христового м. Києва. Де на сьогодні є відповідальним за будівництво.

Виховую трьох синів: Георгія, Марка, Миколая.

Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, нагороджений орденами князя Володимира III та II ступеня, Нестора Літописця та Іллі Муромця, ювілейними орденами Української Православної Церкви. Президентом України у 2008 році нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.


 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com