УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь Усіх Святих у Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі столиці16 травня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Свято-Пантелеімонівський жіночий монастир у Феофанії, де звершив освячення відновленого храму обителі на честь Усіх Святих.

Його Блаженству співслужили архієпископи: Білогородський Миколай, Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Керуючий справами УПЦ), єпископи: Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Яготинський Серафим та Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ).

По завершені чину освячення Блаженніший Митрополит Володимир звершив першу Божественну літургію у новоосвяченому храмі.

За Літургією Первосвятитель нагородив настоятельку Свято-Пантелеімоновської обителі ігуменю Єлизавету (Андреєву) правом носіння хреста з прикрасами.

Наприкінці  богослужіння Владика Митрополит поздоровив присутніх зі святом Пасхи, яке нині триває, та подякував за сьогоднішні піднесені спільні молитви до Господа.

Храм на честь Усіх Святих розпочав будуватись у 1866 році. Через три роки, у 1869-му, храм був добудований. Рівно 140 років тому, саме 16 травня новозведену церкву  освятив  вікарій Київської Митрополії єпископ Чигиринський Порфирій (Успенський). Спершу храм був прямокутної форми та без куполів. У радянські часи  церква майже повністю була  перероблена під цехи.

У 2005 році стіни храму були  повернені Українській Православній Церкві. З благословення  Блаженнішого Митрополита Володимира відновлення святині було доручено архімандриту Серафиму (Дем’яніву) (нині єпископу Яготинському).

За його проектом церква була відновлена і увінчана куполом та дзвіницею. Подібно першому храму, відновлювальні роботи велись три роки, після чого був проведений розпис усього храму та встановлений  різний дубовий іконостас.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники

 

ФОТОЛІТОПИС
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com