УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила та Блаженнішого Митрополита Володимира з Президентом України Віктором Ющенком27 липня, в офіційній резиденції Глави держави - Будинку Городецького - відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка та Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Основними темами розмови стали державно-церковні відносини в Україні та перспективи розвитку православ'я, - повідомляє сайт Глави держави.

На початку зустрічі Віктор Ющенко привітав Патріарха з його духовним пастирським візитом до України. За словами Глави держави, від цих відвідин Україна очікує отримати багато позитивних сигналів, яких потребує православ'я. Він висловив сподівання на продовження діалогу щодо перспектив розвитку православ'я в Україні, який Українська сторона дуже цінує.

За оцінкою Віктора Ющенка, в Україні православ'я має сприятливі умови для розвитку, свідченням чого є відновлення і передача церкві соборів, храмів та інших культових споруд. Президент України висловив переконання, що державна політика щодо Церкви є правильною, хоча в українському православ'ї мають місце проблеми, зокрема існування чотирьох православних конфесій.

За словами Віктора Ющенка, ця проблема дісталася Україні у спадок і є не лише проблемою України і українського православ'я. Глава держави анонсував, що цю проблему, яка забирає потенціал православ'я в Україні, буде обговорено під час зустрічі з Патріархом Кирилом.

Зі свого боку Патріарх Московський і Всія Руси Кирил подякував за запрошення здійснити візит в Україну, який він отримав від Митрополита Київського і всієї України Володимира. Відзначаючи історичну роль Києва у розвитку православ'я, він зокрема, зазначив, що Київ для нього «наш русский Иерусалим и Константинополь в одном лице». Відтак свій візит до України Патріарх розглядає не лише як пастирський, а й вбачає в ньому паломницьку місію.

З української сторони в зустрічі взяли участь: Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Володимир та інші духовні особи, заступник Глави Секретаріату Президента Юрій Богуцький, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації, Перший заступник Секретаря РНБОУ, Спеціальний представник України з розвитку відносин з РФ Костянтин Грищенко, Секретар Ради Національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова.

За підсумками зустрічі Глава держави та Патріарх обмінялися пам'ятними подарунками. Від Президента України було презентовано вишиванку білим по білому у полтавському стилі, рушник авторської роботи відомої майстрині Олександри Теліженко та набір пам'ятних монет із серії «Пам'ятки давніх культур України».

Натомість українській стороні було подаровано ікону «Нерукотворний образ Іісуса Христа» та сертифікат на отримання повного зібрання творів і листів Миколи Гоголя у 17-ти томах, яке вийде з благословення Святійшого Патріарха Московського. Комплект книжок буде виготовлено в рамках українсько-російського проекту наприкінці 2009 року видавництвом Московської Патріархії.

Інтернет-портал «Православіє в Україні»

 

Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com