УКР РУС ENG 
   

14.07.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир отримав науковий ступень доктора богослов’яНа передодні 40-річчя єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира Вченою радою Київської духовної академії було прийняте рішення за багаторічну наукову діяльність та плідну працю на ниві відродження духовної освіти в країні удостоїти Предстоятеля Української Православної Церкви звання доктора богослов'я. Диплом про присвоєння наукового ступеню вручив ювіляру ректор Київських духовних шкіл професор протоієрей Миколай Забуга - під час урочистої Академії в національному палаці «Україна».

Як відомо, на момент обрання Блаженнішого Митрополита Володимира Предстоятелем Української Православної Церкви в Україні функціонували 4 духовні семінарії й одна академія. До 2004 року їх кількість збільшилася до 15; на сьогоднішній день дія близько 4 тисяч недільних шкіл. Також завдяки старанням Архіпастиря наша Церква має більше 100 періодичних видань, у багатьох єпархіях налагоджена плідна співпраця з телерадіокомпаніями - це значно сприяє поширенню проповіді Слова Божого серед різних верств населення.

До речі, відзнаку такого рівня Блаженніший Митрополит Володимир отримує не вперше. Він є почесним доктором наук декількох університетів у різних країнах світу, дійсним членом Міжнародної академії інформатизації (при екологічній і соціальній раді ООН) і Міжнародної кадрової академії Ради Європи.

Нинішній Предстоятель Української Православної Церкви увійшов в історію як проповідник, богослов і духовний письменник. Минулого року побачило світ 10-томне видання його праць. Його проповіді вивчають на уроках гомілетики в духовних семінаріях, а на основі численних публіцистичних богословських статей у різні часи було написано чимало наукових праць. На численні прохання читачів до 40-річною ювілею єпископського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира було перевидане російською мовою україномовна книжка «Благословіть запитати». До збірки увійшли відповіді за запитання, які протягом двох з половиною років лунали в ефірі телеканалу «Ера» в програмі «Православний світ». Він особисто редагує матеріали, що публікуються в журналі «Православний вісник» й офіційному друкованому органі Української Православної Церкви «Церковна газета»; пише вірші, багато з них покладені на музику і стали українськими народними піснями.


(14 липень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com