УКР РУС ENG 
   

28.07.2006. КИЇВ. Святкова Божественна літургія в День Ангела Блаженнійшого Митрополита Володимира зібрала тисячі віруючих на площі біля Успенського собору Києво-Печерської ЛавриУ п'ятницю, 28 липня, вся повнота Української Православної Церкви відзначала пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира і День Ангела свого Предстоятеля, Блаженнішого Митрополита Володимира. На площі біля Успенського собору Києво-Печерської Лаври зібралися тисячі віруючих.

Цього дня на святковій Божественній літургії Блаженнішому Владиці співслужили архієреї Української Православної Церкви, насельники Києво-Печерської Лаври та священики Києва й інших міст України.

Під час урочистої Божественної літургії, було оголошено про возведення в сан архієпископа двох українських архієреїв - єпископа Кам'янець-Подільського і Городоцького Феодора та єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа.

В рамках урочистостей з нагоди Дня тезоіменитства Предстоятеля, відбулася ще одна важлива подія - референт Блаженнішого Митрополита Володимира, кандидат богослов'я, диякон Олександр Драбинко був возведений у сан священика.

«Сьогодні ми молитовно відзначаємо пам'ять святого просвітителя і хрестителя Русі, - сказав Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. - В його особі ми можемо бачити сьогодні, як у дзеркалі, себе, з усією складністю своїх характерів, мінливістю нашої поведінки, з підйомами і падіннями. Господь зволів обрати саме таку людину, щоб явити через нього диво, яке творить з людьми свята віра.

Ублажаючи просвітителя і хрестителя Русі, повсякчасного заступника нашого перед Богом і молитвеника - рівноапостольного великого князя Володимира, будемо берегти віру православну і влаштовувати життя своє відповідно до Євангелія».

Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел від імені Священного Синоду, єпископату, кліру, голів синодальних установ, намісників обителей, ректорів та викладачів духовних шкіл і всіх вірних Української Православної Церкви, привітав Блаженнішого Митрополита Володимира з Днем Ангела.

По закінченні богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звершив подячний молебень Просвітителю Київської Руси. Після цього віруючі пройшли хресним ходом з мощами рівноапостольного князя Володимира від Успенського собору до Дальніх печер Києво-Печерської Лаври. Дорогою під молитовний спів Блаженніший Митрополит Володимир окроплював людей святою водою. Ковчег з часткою мощей рівноапостольного князя Володимира деякий час перебував на площі перед входом у Дальні печери - так, що віруючи мали змогу прикластися до святині.

Далі Предстоятеля Української Православної Церкви приймав поздоровлення з днем тезоіменитства у своєї митрополичої резиденції. Цього дня Києво-Печерську лавру відвідали народні депутати, члени кабінету міністрів, керівники правоохоронних органів та силових структур, а також визначні суспільні діячі.

 

Фоторепортаж події дивиться на сайті «Православіє в Україні»

    
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com