УКР РУС ENG 
   

31.07.2006. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир став членом Національної спілки журналістів УкраїниУ суботу, 29 липня, у Києво-Печерській Лаврі а храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви з головою Національної спілки журналістів України Ігорем Лубченко. Ігор Федорович висловив одностайну думку редакторів багатьох видань і провідних журналістів про те, що перебування Блаженнішого Митрополита Володимира в столиці стало періодом відродження української церковної журналістики. Саме йому належить ініціатива щороку у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира підводити підсумки журналістської роботи - нагороджувати найкращі видання та прес-служби Благословенними грамотами. Цього ж дня Блаженніший Митрополит Володимир був прийнятий у Національну спілку журналістів України - її голова вручив Предстоятелю посвідчення та нагрудний знак журналіста.

Предстоятель Української Православної Церкви користується широкою повагою серед світських журналістів. Всім відомо, що у скрадні радянські роки (з 1970 - 1973-й) він був відповідальним редактором журналу «Православний вісник». А за роки його предстоятельства в Україні в декілька разів збільшилась кількість православних видань, регулярно в світських ЗМІ з'являються публікації про найцікавіші події з життя Української Православної Церкви, священики отримали можливість відповідати на запитання віруючих в ефірі національних телеканалів.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира в усіх єпархіях з'явилися прес-служби та інформаційні відділи. Писати статті Архіпастир почав ще в роки навчання в Одеській духовній семінарії. Цікаво, що гонорари за них він, як правило, віддавав своїм товаришам по духовній школі, які знаходилися в матеріальній скруті. Минулого року, до 70-річчя від Дня народження Його Блаженства побачило світ десятитомне видання богословських і публіцистичних творів, які належать перу Предстоятеля.

Таким чином, посвідчення Національної спілки журналістів України - це не стільки членський білет, скільки відзнака за багаторічні труди на ниві відродження церковної та внесок у розвиток світської журналістики.

Блаженніший Митрополит Володимир подякував Ігорю Федоровичу за увагу до православних журналістів, за тісну співпрацю Національної спілки журналістів з представниками церковних мас-медіа, а також побажав йому Божої допомоги.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com