УКР РУС ENG 
   

01.08.2006. КИЇВ. В Українській Православній Церкві з’явився новий єпископУ суботу, 29 липня, в синодальному залі Київської Митрополії в Києво-Печерській Лаврі зібралися українські архієреї на чолі з Блаженішим Митрополитом Володимиром. Тут відбулося наречення секретаря Чернівецького єпархіального управління архімандрита Мелетія (Єгоренка) в єпископа Хотинського, вікарія Чернівецької єпархії.

Виступаючи перед владиками, у своєму слові архімандрит Мелетій розповів про свій шлях до Бога, про період свого духовного зростання та навчання в духовній школі, перші кроки в священицькому служінні, перешкоди, радості, переживання тощо.

Народився майбутній владика в провінційному містечку Казахської РСР, з вісімнадцяти років ніс послух у Свято-Покровському соборі Краснодарської єпархії, а з 1981 по 1983 рік служив у лавах Збройних сил. Сьогодні він називає ці роки періодом загартування волі та змужнілості. «Тоді армія зробила мене дорослішим і змусила подивитися на навколишній світ по-іншому, можливо, навіть, вберегла від багатьох помилок», - сказав він.

Під час навчання в Московській духовній семінарії він був прийнятий у число братії Троїце-Сергієвої Лаври, академію закінчував уже ієродияконом. З великою радістю архімандрит Мелетій згадує рік свого дияконського служіння в Свято-Успенському кафедральному соборі стародавнього Володимира. У 1987 році він з готовністю та смиренням сприйняв рішення Навчального комітету Московської духовної академії про переведення його до Львівсько-Тернопільської єпархії - три роки йому довелося нести послух у Почаївській Лаврі, брати активну участь у її відродженні, спілкуватися з сивими насельниками, які засвідчили свою відданість Богові в нелегкі атеїстичні часи. 1990-го року отець Мелетій переїхав до Чернівецько-Буковинської єпархії, де обійняв посаду секретаря єпархіального управління. 6 січня 1991 року митрополит (тоді єпископ) Чернівецький і Буковинський Онуфрій возвів ієродиякона Мелетія у священний сан.

Наприкінці промови архімандрит Мелетій подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру та присутнім у синодальному залі архієреям за довіру та пообіцяв старанно виконувати усі послухи, що лягають на плечі священнослужителя з возведенням в єпископський сан.

Наступного дня, в неділю, 30 липня, під час святкової Божественної літургії з нагоди вшанування пам'яті святих отців шести Вселенських Соборів, Предстоятель Української Православної Церкви у співслужінні українських архієреїв возвів архімандрита Мелетія у єпископа Хотинського, вікарія Чернівецької єпархії.

«Господь поставив тебе єпископом у нелегкий для України і Української Православної Церкви час, - сказав Архіпастир, звертаючись до єпископа Мелетія. - Розкол в українському православ'ї продовжує роздирати хітон Церкви Христової. Здається, що всі сили зла піднялися проти законної канонічної Церкви Христової. Державні чиновники, деякі політичні діячі намагаються втручатися в її внутрішнє духовне життя.
У такій складній ситуації ми нагадуємо тобі про необхідність берегти єдність нашої Церкви, суворо дотримуватися святих канонів і традицій, навчати цьому народ Божий. Буковина, де ти будеш звершувати своє єпископське служіння, - це древня історична українська земля, на якій сторіччями співіснують різні національності - українці, росіяни, румуни та інші. Докладай максимум зусиль до того, щоби на цій благословенній землі завжди панував мир, спокій, взаєморозуміння і братолюбство».

Після цього єпископ Мелетій прийняв з рук Блаженнішого Митрополита Володимира архієрейський жезл - символ єпископської влади та преподав присутнім своє перше єпископське благословення.

Цього дня за богослужінням в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври молилися численні духовні чада владики. Зі словами щирої вдячності звернувся єпископ Мелетій до свого духовного наставника митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, який не лише висвятив його в священики 1992-го, але й увесь цей час вів шляхом пастирства. «Роки праці в Чернівецькому єпархіальному управлінні - це школа життя, - сказав єпископ Мелетій. - Про те, чому навчив мене цей мудрий архіпастир, я міг би написати цілу монографію. Кожний випадок - це тема для окремої оповіді. Сьогодні, в день своєї єпископської хіротонії, я прошу митрополита Онуфрія молитися про мене й надалі підтримувати».

Редакція сайту «Православіє в Україні» щиро вітає новопоставленого владику!

Олександр Андрущенко

Фото священика Олександра Драбинка і Віталія Сидоркіна


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com