УКР РУС ENG 
   

09.08.2006. КИЇВ. У день престольного свята Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію в Свято-Пантелеімонівському монастирі (Феофанії)Сьогодні, у день, коли Православна Церква вшановує пам'ять святого великомученика і цілителя Пантелеімона, в однойменному монастирі зібралися численні віруючі столиці та паломники з інших регіонів України. У співслужінні священиків єпархії Предстоятель Української Православної Церкви звершив у соборному храмі обителі святкову Божественну літургію. Також йому співслужили керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан і намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел. Звертаючись під час богослужіння до присутніх, Блаженніший Митрополит Володимир наголосив на визначному значені подвига угодника Божого у житті кожного християнина. «Святий Пантелеімон увійшов в історію не тільки як мученик за віру й лікар, але й як бессрібник. - говорить Предстоятель. -  Він віддав усього себе без залишку; всі свої знання та вміння використав для того, аби допомогти ближньому. До того ж, як і великий сонм мучеників, стиктувся зі страшною несправедливістю. Прийняв страждання за віру. І, як Сам Христос, пішов із життя з молитвою про мучителів».

Також Предстоятель Української Православної Церкви привітав із престольним святом насельниць монастиря на чолі з ігуменію Єлизаветою; подякував усім, хто трудився й трудиться сьогодні над відродженням обителі. Також за богослужінням цього дня молилися меценати, які вже багато років допомагають насельницям піднімати з руїн визначну обитель. А роботи було чимало. У страшні 20-30 роки цей собор зберігся, але довгий час знаходився у напівзруйнованому стані. Під час оборони Києва (1941 рік) на даху собору знаходилися вогневі точки, тому він знаходится під мінометним обстрілом. Після Великої Вітчизняної війни Інститутом механіки в соборі були обладнані приміщення, де проводилися експеременти з використанням вибухових речовин. Рішенням Президіума Академії наук України від 28 квітня собор було знято з її балансу. А 20 травня 1990 року святиню повернули Українській Православній Церкві. Настоятелем собору призначено архімандрита Серафима (Дем'яніва).

Він розповів журналістам про будівельні роботи, що ведуться зараз на території обителі; сказав декілька слів і про проблеми, які зараз стоять перед насельницями. Матінка Єлизавета подякувала Блаженнішому Митрополиту Володимиру за постійну архіпастирську турботу про обитель.

Пілся закінчення богослужіння віруючі на чолі зі своїм Предстоятелем пройшли навколо Свято-Пантелеімонівського собору хресним ходом. Наостанок гостей чекала святкова монастирська трапеза.

Докладніше про обитель читайте у матеріалах «Феофанія: історія обителі» та «Управління монастирем - справа не з легких».

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com