УКР РУС ENG 
   

10.08.2006. АФОН-КИЇВ. «Ніякі політичні цілі не можуть виправдати кровопролиття й насильства»Цими днями, перебуваючи на Святій горі Афон з офіційним візитом, голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин прокоментував військові дії у Лівані:

«Зараз не час шукати в цьому затяжному конфлікті правих і винуватих: кожна зі сторін зможе привести конкретні доводи у своє виправдання. Комусь вони, може, навіть здадуться переконливими. Головне зараз - припинити вогонь і зупинити кровопролиття, адже по обидва боки гинуть ті, хто став заручниками політики: діти, старі, жінки. І вже не важливо, кого в цій війні вважати агресором, а кого патріотом, який захищає батьківщину: хіба це зможе повернути матерям загиблих дітей, а сиротам - убитих батьків?

Ясно, що в цьому затяжному протистоянні не буде переможця. Скільки б Ізраїль не бомбив Ліван, він не знищить усіх бойовиків «Хезболли» та їхніх ракет. Але скільки б «Хезболла» не обстрілювала Ізраїль, вона також нічого не доможеться й не змінить.

Отже, вихід із тупика тільки один - домовлятися, сідати за стіл переговорів, як би це не було неприємно обом воюючим сторонам, і шукати компроміс. Чим раніше це буде зроблено, тим більше дорогоцінних людських життів буде збережено».
(10 серпень 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com