УКР РУС ENG 
   

11.08.2006. КИЇВ-ПОЛТАВА. Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь в урочистостях з нагоди 50-річчя архієпископа Полтавського і Кременчуцького ФилипаУ середу, 9 серпня, Предстоятель Української Православної Церкви з архіпастирським візитом прибув до Полтавської єпархії. На в'їзді до області Його Блаженство зустрічали священики регіону на чолі з архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Филипом. Ввечері того ж дня у Свято-Миколаївському храмі міста Комсомольськ Всеношне бдіння напередодні святкування на честь Смоленської ікони Божої Матері відправив архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Симеон у співслужінні духовенства Полтавської єпархії та гостей з ішних областей України. За відправою молилися архієпископи Сумський і Охтирський Марк та Криворізький і Нікопольський Єфрем.

А вранці, 10 серпня, численні віруючі та духовенство зустрічали Блаженнішого Митрополита Володимира. Урочисті дзвони сповістили про прибуття Його Блаженства до Свято-Миколаївського собору. Хлібом-сіллю і квітами зустріли Архіпастиря студенти Місіонерського Духовного училища Української Православної Церкви.

Його Блаженство увійшов до собору і очолив служіння Божественної Літургії. Блаженнішому Митрополиту Володимиру співслужили митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, архієпископи Сумський і Охтирський Марк, Бєлгородський і Старооскольський Іоанн, Володимир-Волинський і Ковелський Симеон, Вишгородський Павел, Переяслав-Хмельницький Митрофан, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Полтавський і Кременчуцький Филип, єпископи Чернігівський і Ніжинський Амвросій, Бакинській і Прикаспійський Александр, Шаргородський Пантелеймон. За богослужінням молилися не тільки представники духовенства Полтавської та інших єпархій із України, але й з Росії, Німеччини, Азербайджану.

Під час богослужіння був оголошений Наказ Його Блаженства про возведення керуючого Полтавською єпархією у сан архієпископа. Під урочистий спів «Аксіос!» («Достоїн!») Блаженніший Митрополит Володимир вручив клобук із хрестом архієпископу Филипу.

Звертаючись до присутніх під час богослужіння, Предстоятель Української Православної Церкви наголосив на визначній ролі Пресвятої Богородиці в житті кожної людини. «Божа Матір! В цьому сказано все для нашого віруючого серця і для нашого Христом просвіченого людського розуму, - говорить Предстоятель. - І ми величаємо Її, знаючи, що Вона - Божа Матір, що з Неї засіяв Христос - Джерело нашого життя і нашого спасіння. Ми ублажаємо Її, ми приносимо Їй архангельський глас, наші молитви, наші скорботи і радощі під час кожного богослужіння, акафісного співу».

Після закінчення Літургії Предстоятель Української Православної Церкви звершив короткий молебень перед чудотворною Смоленською іконою Божої Матері.

Також Блаженніший Митрополит Володимир привітав архієпископа Филипа із 50-річним ювілеєм, відзначивши визначний особистий внесок владики у справу відродження духовності в регіоні та відродження релігійної освіти в країні. «Нехай Бог благословляє усі ваші добрі починання, та посилає вам мудрих помічників», - відзначив Архіпастир. На згадку про перебування на Полтавщині Блаженніший Митрополит Володимир передав архієпископу Филипу образ Спасителя.

З подячним словом до Його Блаженства звернувся керуючий Полтавською єпархією. На знак синівської поваги та благоговіння до Предстоятеля владика Филип подарував Предстяотелю святу просфору. А студентський хор Місіонерського духовного училища врочисто та зворушливо виконав «Многоліття». Потім Блаженніший Митрополит Володимир благословляв присутніх і окропив богомольців святою водою.

Після закінчення святкової Божественної літургії у банкетному залі готелю «Славутич» відбувся офіційний прийом з нагоди візимту до Комсомольська Предстоятеля Української Православної Церкви та 50-річного ювілею архієпсикопа Полтавського і Кременчуцького Филипа. На прийомі були присутні архієреї, представники духовенства, міські голови та депутати Рад різних рівнів, керівники промислових підприємств та силових структур. Привітати ювіляра прибув також Посол держави Ватікан в Україні архієпископ Іван Юркович. Діячі мистецтв підготували святкову програму, в якій пролунали класичні твори вокального мистецтва, українські народні та сучасні пісні. А пісню «Ромашка белая» на слова Блаженнішого Митрополита Володимира співали всі присутні.

Того ж дня Його Блаженство із особами, які його супроводжують, відбув до Києва.

Інтерв'ю з архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Филипом читайте на сайті «Православіє в Україні».

Протоієрей Георгій Зверєв

Фото автора   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com