УКР РУС ENG 
   

14.08.2006. КИЇВ-ОДЕСА. Розпочався архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Володимира до Одеської єпархіїУ суботу, 12 серпня, сотні одеситів прийшли до Свято-Успенського чоловічого монастиря, щоб урочисто зустріти Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира. Його Блаженство також зустрічали митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, намісник Свято-Успенського чоловічого монастиря архімандрит Олексій, насельники обителі.

Під урочистий передзвін Митрополит Володимир увійшов під склепіння стародавнього Свято-Успенського храму - багато років тому тут він прийняв чернечий постриг. Після цього молодий постриженик виконував різні послухи під керівництвом преподобного Кукші Одеського.

Тому не випадково стільки часу в колінопреклонній молитві Предстоятель провів перед ракою з мощами преподобного, який назавжди залишився для нього духовним наставником і молитовником. У храмі митрополит Агафангел звернувся до Предстоятеля з вітальним словом.

«Сьогодні радіє одеська земля, радіє православна Одеса, - сказав владика. - Знову наше боголюбиме місто відвідав Предстоятель Української Православної Церкви.

Ми раді вітати вас у стінах цієї дорогої вашому серцю обителі. Тут ви вступили на нелегкий шлях чернечого життя, тут на засіданні Священного Синоду було ухвалене рішення про вашу єпископську хіротонію. Тут і до сьогодні підносяться наші гарячі молитви про вас. Народ Божий пам'ятає вас і завжди з нетерпінням очікує вашого прибуття. От і сьогодні сотні віруючих прийшли сюди, щоб подякувати вам за можливість молитися разом із вами - нашим святителем і батьком».

У свою чергу Блаженніший Митрополит Володимир подякував присутнім за гостинну зустріч. Архіпастир з особливою теплотою згадав роки своєї молодості, проведеної в стінах цієї обителі, свій чернечий постриг і незабутнього духовного наставника - преподобного Кукшу.

«Я радий, що зможу помолитися разом з вами. Нехай Господь береже всіх вас», - таким побажанням завершив свою промову Голова українського православ'я; він закликав на присутніх архіпастирське благословення.

Потім Предстоятель, за традицією, відвідав кладовище Свято-Успенської чоловічої обителі, де звершив заупокійну літію за своїм покійним наставником - митрополитом Борисом (Виком), який свого часу звершив над Блаженнішим Митрополитом Володимиром чернечий постриг.

У дні свого архіпастирського візиту Предстоятель Української Православної Церкви відвідає храми й монастирі Одеської єпархії, а в день Преображення Господнього, 19 серпня, під час святкової Божественної літургії возведе в єпископський сан намісника Свято-Успенського чоловічого монастиря архімандрита Олексія (Гроху).


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com