УКР РУС ENG 
   

ОДЕСА. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм при Одеській національній юридичній академіїУ неділю, 3 вересня, сотні одеситів зібралися біля храму святої мучениці Тетяни на території Одеської національної юридичної академії. Сюди ж прибув і Блаженніший Митрополит Володимир.

Біля входу в храм Архіпастиря зустрів ректор Одеської національної юридичної академії, почесний громадянин Одеси Сергій Васильович Ківалов. За традицією, високому гостеві студентки академії в національних українських костюмах піднесли хліб-сіль і букет квітів. Піднявшись сходами храму, Предстоятель Української Православної Церкви благословив присутніх і ввійшов під щедро оздоблене церковне склепіння.

У співслужінні митрополита Одеського й Ізмаїльського Агафангела та духовенства єпархії Блаженніший Митрополит Володимир звершив освячення престолу студентського храму. Під час богослужіння відбувся хресний хід з мощами преподобного Мойсея Угрина.

Після закінчення богослужіння Предстоятель звернувся до присутніх з першосвятительським словом, в якому щиро подякував усім за спільну молитву. «Відтепер засяяла ще одна молитовна лампада на одеській землі, де жили такі світочі православ'я як святитель Інокентій (Борисов), священномученик митрополит Анатолій, преподобний Кукша та багато інших, - сказав він. - Дуже приємно, що ми освятили саме студентський храм, куди заходитиме молодь, щоб помолитися й попросити допомоги Божої у всіх своїх починаннях. Дякую всім тим, хто зробив свій внесок у зведення та оздоблення цієї прекрасної церкви».

Від імені Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II Блаженніший Митрополит Володимир вручив ректору Одеської національної юридичної академії Сергію Ківалову орден преподобного Сергія Радонезького I ступеня - за заслуги перед Православною Церквою. Потім він вручив нагороди Української Православної Церкви всім, хто старанно працював над зведенням студентського храму.

Сергій Васильович, у свою чергу, щиро подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за його увагу до будівництва храму, підкресливши, що приймає цю високу нагороду не як свою особисту оцінку, а як оцінку діяльності всього професорсько-викладацького складу та студентів юридичної академії. Сергій Васильович нагадав, що саме в Одесі - у стінах тодішнього Малоруського університету - вперше в Російській імперії була створена кафедра церковного права. І лише роки правління більшовиків обірвали цей чудовий взаємозв'язок науки та релігії.

Він подякував митрополиту Одеському й Ізмаїльському Агафангелу за невпинну допомогу в справі зведення храму, зазначивши, що працями і молитвами владики в 2000 році відбулося урочисте закладення першого каменя в підмурівок майбутньої церкви і що митрополит Агафангел завжди швидко реагував на будь-яке прохання будівників.

Великий внесок у благородну справу зробили багато одеситів, жителів інших міст України та громадян інших країн. Як підкреслив ректор академії, це було справді народне будівництво.

Блаженніший Митрополит Володимир освятив каплицю та артезіанську свердловину, розташовані на території храмового комплексу.

Докладніше про подію читайте на сайті «Православіє в Україні»

 

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com