УКР РУС ENG 
   

15.09.2006. ПОЛТАВА – НИЖНІЙ НОВГОРОД. Голова Синодального місіонерського відділу УПЦ взяв участь у Міжнародній конференції «Діалог культур і міжрелігійна співпраця»7-9 вересня у Нижньому Новгороді (Росія) відбувалася Міжнародна конференція «Діалог культур і міжрелігійна співпраця» («Волзький форум»). З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на конференції представляв голова Синодального відділу релігійної освіти, місіонерства і катехізації УПЦ архієпископ Полтавський і Кременчуцький Филип.

Цей захід став важливим кроком у справі розвитку міжкультурного діалогу, який є не просто обміном думками, а досягненням соціальної гармонії за умов політичної різноманітності. Наслідком цього діалогу, на думку учасників, має стати посилення безпеки в Європі та в усьому світі.

Архієреї та священнослужителі з багатьох країн світу дійшли однозначного висновку, що міжкультурний діалог і співпраця є двома основними підходами до розуміння історичної спадщини цивілізацій, а саме: урахування уроків минулого і формування спільної відповідальності за майбутнє. Ці напрями, що реалізуються за допомогою розвитку освіти, культурних і міжкультурних відносин, інформаційних і гуманітарних обмінів, а також спільних міжурядових і неурядових проектів, сприяють забезпеченню миру і стабільності та запобіганню загрозі тероризму.

У рамках форуму в п'ятницю, 8 вересня, архієпископ Филип взяв участь в освяченні поклонного кивоту на кордоні Нижньогородської та Володимирської областей. Ікони на ньому розміщені таким чином, що з боку Володимирської області зображений преподобний Серафим Саровський, а з боку Нижньогородської - мозаїчний образ Володимирської ікони Божої Матері.

Чин освячення кивоту звершили архієпископи Нижньогородський та Арзамаський Георгій, Володимирський і Суздальський Євлогій, а також Берлінський і Німецький Феофан.

Цього дня за богослужінням також молилися представники органів місцевого самоврядування.

В останній день роботи «Волзького форуму» була прийнята «Поволзька декларація» - підсумковий документ Міжнародної конференції, який на нашому сайті буде опублікований дещо пізніше.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com