УКР РУС ENG 
   

ЧЕРНІГІВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив верхній храм комплексу в ім’я Всіх чернігівських святихПриїзд Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира до Чернігова - завжди свято для жителів міста й області. У вівторок, 14 листопада, Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Чернігів з особливої нагоди - Предстоятель освятив верхній храм православного комплексу в ім'я Всіх святих, котрі в землі Чернігівській просяяли.

Після освячення у храмі відбулася перша Божественна літургія, яку очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Йому співслужили єпископи Чернігівський та Ніжинський Амвросій, Конотопський і Глухівський Інокентій, вікарій Київської митрополії єпископ Васильківський Лука, намісники монастирів та настоятелі храмів Чернігова. По закінченні служби навколо величної споруди пройшов хресний хід.

Православний комплекс в ім'я Всіх чернігівських святих будується в обласному центрі з 2001 року. Складно навіть уявити, скільки трудів і натхнення вимагає це будівництво! Найбільше турбот, звичайно, лягло на плечі настоятеля священика Петра Казновецького. Саме він виступив ініціатором спорудження храму в новому густонаселеному мікрорайоні. Батюшка дякує за роботу автору проекту архітектору Віктору Устинову, директору фірми «Зодчий» Тамарі Овсянниковій, керівнику будівництва Миколі Дегтярьову та всім добрим людям, коштом яких зводиться цей комплекс.

 

Відповідно до проекту, тут розмістяться бібліотека, навчальні класи недільної школи, хорова студія, різноманітні майстерні та спортивна зала. Центральний храм має висоту понад 50 метрів, його прикрашають 5 золотих куполів. Уже розпочалася прибудова двох двоповерхових «крил» до храму. В одному з них буде дзвіниця. Настоятель переконаний, що новобудова стане не лише окрасою Чернігова, а й духовно-просвітницьким центром.

Храмовий день у освяченому храмі святкуватимуть першої суботи після свята апостолів Петра і Павла - тобто у середині липня. Таке рішення ухвалили члени Священного Синоду УПЦ влітку цього року. Відомо, що укладення життєписів подвижників нашої землі ще не завершено. Ікона Собору чернігівських святих вже існує, проте, на думку отця Петра, не всі особистості, які на ній змальовані, стосуються до Чернігівщини. Крім того, на іконі не зображені деякі святі, котрих, як вже точно встановлено, можна назвати чернігівцями. Тож на часі створення точної ікони Всіх святих землі чернігівської.

Вікторія Сидорова, Чернігів

 

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com