УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулася конференція «Служіння логосу» з нагоди 15-ліття першосвятительського служіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї УкраїниРозпочався захід виступом архієпископ Митрофана, який розповів про роль та внесок Блаженнішого Владики у розвиток Української Православної Церкви. На неоціненному значенні подвигу Митрополита - збереженні канонічної єдності Православної Церкви - наголосив також ректор Санкт-Петербурзької духовної академії архієпископ Тихвинський Костянтин.

Про наукові здобутки Блаженнішого Митрополита розповідали кілька доповідачів, серед них - академік НАНУ Петро Толочко. «У своїх численних працях, - зазначив Петро Петрович, - Владика демонструє широту ерудиції, дивовижну пам'ять, що дослівно береже тексти Святого Письма й думки видатних богословів».

Відомий науковець у своїй доповіді «Хранитель віри й вірності» провів історичну паралель між епохою князя Володимира, хрестителя Русі, та добою Митрополита Володимира, який зберіг канонічну єдність Церкви. Ігуменя Серафима, продовжуючи тему попереднього доповідача, окреслила історію обретіння мощей князя Володимира та акцентувала на важливій ролі Владики в їх поверненні в Україну.

Цього дня Петро Толочко з рук Митрополита Київського і всієї України Володимира отримав ювілейний орден «Харківському собору - 15 років». Свою нагороду за старанну працю на благо Церкви - орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня - отримав також Микола Миколайович Брага.

Юрій Молчанов - один з організаторів міжнародної громадської організації «День Хрещення Русі» - розповів про заплановані на літо святкові заходи з нагоди Дня Хрещення. «Перше святкування цього славетного дня, й ми сподіваємося, воно буде щорічним, - це наш подарунок Блаженнішому Володимиру до 15-ліття першосвятительського служіння».

Під час конференції відбулася презентація книги кандидата богослів'я Володимира Коцаби «Право правящий слово истины», підготовленої та видатної до 15-річного ювілею першосвятительського служіння Митрополита Володимира. У книзі описано основні віхи життя та діяльності Владики. Ця книга, як зазначив у передмові Митрополит Харківський і Богодухівський Никодим, «є актуальною і заслуговує на увагу не лише церковної, але й світської громадськості».

Книга вийшла друком у видавничому відділі Київської Митрополії під загальною редакцією архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана (Юрчука). У праці використано рідкісні фотоматеріали з архіву Митрополита Володимира.

Митрополит Володимир подякував за проведення свята і закликав присутніх «сприймати Боже слово так, як ми його розуміємо, відчуваємо».
Наприкінці конференції заступник директора бібліотеки ім. В.Вернадського Анатолій Бровкін подякував Владиці за цінний подарунок у бібліотечні фонди - понад 10 рідкісних старовинних видань, які були виставлені з нагоди урочистого заходу в холі, а також подарував Митрополиту Володимиру нове видання «Пересопницького Євангелія».

Після своєрідного заклику матінки Серафими «Люди, будьте з Церквою, істинною Церквою» хор урочисто виконав «Боже великий, єдиний, нашу країну храни!».   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com