УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ЧЕРКАСИ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди 15-річчя Черкаської єпархії9 серпня, у день пам'яті великомученика Пантелеїмона, численні архієреї на чолі з Предстоятелем Української Православної Церкви прибули в Черкаси привітати архієпископа Черкаського і Канівського Софронія з 15-річчям перебування на цій кафедрі.

Слід зазначити, що цього року єпархія відсвяткувала ще одне 15-літття - адже в липні 1992 року, після 70-літньої перерви, у Черкасах було відновлено єпископську кафедру, правлячим архієреєм якої з титулом «Черкаський і Канівський» був призначений преосвященний Софроній.

Цього дня Блаженніший Митрополит Володимир очолив святкову Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі обласного центру. До речі, цей храм-красень був побудований за проектом правлячого архієрея.

Багато добрих слів пролунало на адресу правлячого архієрея, багато було сказано про його таланти, які він направив на служіння Богові. Цвіте й розвивається нині Черкаська єпархія - за 15 років перебування на кафедрі архієпископа Софронія кількість парафій зросла з 54 до 492, побудовано й освячено 56 храмів, 28 - реконструйовано, почали діяти 4 жіночі та 2 чоловічі монастирі, відкрито 126 недільних шкіл.

За таку активну діяльність на благо Церкви й народу владика неодноразово був відзначений церковними й світськими нагородами: орденами преподобного Нестора Літописця, святого рівноапостольного князя Володимира, а також орденами «Козача слава» і «За заслуги перед містом Черкаси».

У зв'язку з ювілеєм владики Софронія Предстоятель Руської Православної Церкви Святійший Патріарх Алексій ІІ направив йому вітальне послання. Патріарх Алексій побажав іменинникові душевних і тілесних сил, терпіння в подальшій праці на благо Церкви й народу Божого.

Після святкової Божественної літургії архієпископ Софроній подякував Предстоятелю, духовенству та мирянам за розділену з ним святкову радість, за спільні молитви та просив і в майбутньому молитовно підтримувати його в несенні архіпастирських трудів.

(10 серпень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com