УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулося засідання Священного Синоду Української Православної ЦерквиСьогодні, 18 жовтня, у Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира.

Рішенням Священного Синоду архієпископа Івано-Франківського і Коломийського Миколая звільнено від управління єпархією та призначено на нову вікарну кафедру Київської єпархії - Білогородську з місцем перебування вікарного архієрея у Свято-Пантелеімоновському жіночому монастирі у Києві (Феофанія).

На Івано-Франківську кафедру обрано клірика Київської єпархії архімандрита Пантелеімона (Лугового). Наречення і хіротонія архімандрита Пантелеїмона в єпископа мають відбутися у Києві.

Кадрові зміни відбулися і у східних єпархіях. Епископа Варнаву (Філатова) звільнено від управління Бердянською єпархією та призначено єпископом Макіївським, вікарієм Донецької єпархії. На Бердянську кафедру призначено єпископа Єлисея (Іванова), який до цього був єпископом Амвросієвським, вікарієм Донецької єпархії.

На Синоді також було прийнято архітектурну концепцію комплексу кафедрального собору УПЦ, розроблену творчою архітектурною майстернею при Синодальному відділі УПЦ по архітектурі і будівництву, який очолює протоієрей Віталій Косовський.

Крім цього, було розглянуто й інші питання церковного життя.

У засіданні Священного Синоду взяли участь митрополит Харківський і Богодухівський Никодим, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, митрополит Луганський і Алчевський Іоанникій, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, архієпископ Сумський і Охтирський Марк, архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим, єпископ Горлівський і Слов'янський Митрофан, а також архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, керуючий справами Української Православної Церкви.

Журнали засідань Священного Синоду від 18 жовтня 2007 року читайте ТУТ >>>   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com